7 نکته مهم برای پاسخ صحیح گرفتن از ChatGPT که باید بدانید

در این مقاله قصد داریم تکنیک‌های پیشرفته‌تری برای چت بات هوش مصنوعی را بررسی کنیم؛ با این هفت رویکرد شما می‌توانید بهتر و سریع‌تر با ChatGPT ارتباط برقرار کنید و پاسخ‌ صحیح‌تری دریافت کنید.

فرمت خروجی را تعیین کنید

به گزارش کالاسودا و به نقل از zdnet،  وقتی سوال می‌پرسید بهتر است فرمت پاسخ را مشخص کنید. مثلاً بگویید 4 پاسخ مهم را در قالب یک لیست به شما ارائه دهد.

از آن بخواهید که پاسخ را به فرمت HTML ارائه دهد

شما می‌توانید در مورد نحوه نمایش نتایج به آن دستور دهید. مثلاً می‌توانید از آن بخواهید جدولی ارائه دهد و آن را در یک صفحه وب قرار دهد.

مثلاً طولانی‌ترین بزرگراه‌های آمریکا کدامند؟ 4 مورد را نام برده و نتایج را به صورت HTML ارائه دهید.

سوالات را چند بار تکرار کنید

شما باید با هوش مصنوعی کار کنید تا به آن کمک کنید به پاسخ درست برسد. مثلاً بعد ازا ارائه پاسخ از او بخواهید تغییراتی را اعمال کند.

مثلاً به او بگویید سطوح خاکستری را تغییر دهد تا ردیف 1 خاکستری روشن، ردیف 2 کمی تیره‌تر، ردیف 3 خاکستری روشن و غیره باشد.

از پیام‌های طولانی نترسید

یکی از رویکردهای کلیدی سوال پرسیدن از هوش مصنوعی این است که سوال شما خاص اما  به اندازه کافی گسترده باشد تا اطلاعات کافی برای مدل زبان بزرگ داشته باشد.

مثلاً از آن بخواهید جدولی ایجاد کند که فقط از CSS برای قالب بندی سطرها، ستون‌ها و سلول‌ها استفاده کند. از تگ‌های جدول HTML استفاده نکنید.

محدودیت‌های صریح ارائه کنید

محدودیت‌هایی را برای سوالتان ارائه دهید تا پاسخ درست‌تر یاشد. مثلاً از او بخواهید خلاصه ای از وقایع جنگ جهانی دوم را که توسط روزنامه‌های مهم آن زمان چاپ شده، ارائه دهد.

تعداد کلمات، جملات، کاراکترها را به مشخص کنید

ممکن است متوجه شده باشید که ChatGPT در مورد شمارش کلمات دقیق نیست. اگر از آن بخواهید پاسخ را به 50 کلمه محدود کند، گاهی متن طولانی یا کوتاه می‌شود.

اگر بعد از هربار سوال پرسیدن، پاسخ طولانی به شما ارائه کرد، سعی کنید از او بخواهید آن را خلاصه‌تر کند.

به هوش مصنوعی فرصت ارزیابی پاسخ‌هایش را بدهید

هوش مصنوعی این توهم را دارد ک پاسخ‌های بسیار اشتباهی ارائه می‌دهد. امکان ایجاد مکالمات با هوش مصنوعی برای رسیدن به پاسخ‌های دقیق‌تر در دسترس است.

با تعامل بیشتر با چت بات می‌توانید به هوش مصنوعی زمان دهید تا بررسی کند که آیا پاسخش درست است یا خیر.

اگر هوش مصنوعی بار اول به پاسخ درستی نرسید، از وی بخواهید که مراحل را تکرار کند تا زمانی که پاسخ درست دهد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها