7 ویژگی ویندوز 11 که هر کاربر باید بداند

ویندوز 11 علاوه بر ظاهر و طراحی جدید، تعداد محدودی ویژگی‌ های کاربردی از جمله فروشگاه جدید، بخش تنظیمات، تصاویر پس زمینه و … را در خود جای داده است که هر کاربر پی سی باید آن را بداند.

فروشگاه جدید مایکروسافت

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، ویندوز 11 با Microsoft Store جدید عرضه می‌شود که از طرح جدیدی برای نمایش برنامه‌ها، بازی‌ها و سرگرمی بهره می‌برد.

ویژگیهای جدید این فروشگاه شامل لینک “Library”، نوار جستجوی جدید در بالای صفحه و پرزنتیشن کلی جذاب است.

تنظیمات

در بخش تنظیمات، گذشته از تم زیبای ویندوز 11 با گوشه‌های گرد، یک نوار کناری و ناوبری کوچک اضافه شده است.

تنظیمات جدید شامل گزینه‌های بیشتری است که قبلاً فقط در کنترل پنل یافت می‌شد. مثل همیشه، شما می‌توانید با فشردن Windows+i روی صفحه کلید، تنظیمات را اجرا کنید.

تم‌ها و تصاویر پس زمینه جدید

ویندوز 11 با تم‌های جدید که هر کدام به موضوعی متفاوت (Glow، Captured Motion، Sunrise یا Flow) اشاره دارد؛ عرضه می‌شود.

هنگام انتخاب تم ها در مسیر Settings > Personalization > Themes، شما می‌توانید با انتخاب تم های Windows Light یا Windows Dark بین حالت روشن و تاریک جابجا شوید. اگر تم‌های داخلی ویندوز 11 را دوست ندارید، می‌توانید تم‌های رایگان یا پولی را از فروشگاه مایکروسافت نصب کنید.

منوی تنظیمات سریع

سیستم عامل جدید مایکروسافت دارای منوی تنظیمات سریع است که در نوار وظیفه پنهان است. برای دسترسی، روی بخش قرار گیری نمادهای Wi-Fi و بلندگو در سمت چپ نوار وظیفه کلیک کنید.

می‌توانید از منوی تنظیمات سریع برای فعال یا غیرفعال کردن بلوتوث، Wi-Fi، حالت هواپیما و … استفاده کنید.

ویژگی Snap

ویندوز 11 شامل ویژگی Snap است که به صورت خودکار ویندوز را به بخش‌های تعیین شده صفحه منتقل می‌کند و می‌توانید از آنها به صورت شش الگوی مختلف استفاده کند.

چت با مایکروسافت تیمز

در حالی که مایکروسافت تیمز مدتی است در دسترس است مایکروسافت تصمیم گرفته که آن را در ویندوز 11 قرار دهد. این ویژگی به صورت آیکن “چت” در نوار وظیفه قرار دارد.

منوی ویجت ها

مایکروسافت منوی ویجت های جدیدی را در ویندوز 11 قرار داده است که شامل پیش بینی آب و هوا، قیمت سهام، بخش ورزشی، اخبار و … است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها