8 میانبر کاربردی مک همراه با لینک فعالسازی

اپل در سال 2021 میانبر هایی را از طریق برنامه Shortcuts به مک macOS Monterey اضافه کرد که ویژگی‌های کاربردی خوبی دارد.

روش فعال کردن میانبرهای مک

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، می‌توانید این میانبرها را از نوار منوی میانبرها فعال کنید. برخی از آن‌ها در منوی Quick Actions با کلیک راست ظاهر شده و فعال می‌شوند.

علاوه بر این می‌توانید آنها را مستقیماً از برنامه Shortcuts فعال کنید و در صورت نیاز آن‌ها را ویرایش نمایید.

نکته:میانبرها زیر همراه با لینک فعالسازی معرفی شده‌اند.

8 میانبر کاربردی مک

دسترسی سریع به رمزهای عبور Keychain

اگر از iCloud Keychain برای ذخیره رمزهای خود استفاده می‌کنید، می‌توانید از این میانبر برای دسترسی سریع به فهرست رمزهای عبور ذخیره‌شده‌ی خود استفاده نمایید.

می‌توانید این میان‌بر را از نوار منوی خود فعال کنید و یا با دبل کلیک کردن روی آن، آن را در میان‌برها باز کنید. سپس روی «Shortcut Details» در سمت راست کلیک کرده و از دکمه «Add Keyboard Shortcut» استفاده کنید.

تقسیم صفحه بین دو اپ

می‌توانید این میانبر را با دبل کلیک کردن روی میانبر در برنامه Shortcuts، کلیک کردن بر روی «?App» و انتخاب برنامه مورد نظر خود تغییر دهید.

همچنین می‌توانید از «Split Screen Between» برای ایجاد میانبرهای خود استفاده کنید. فقط باید آن را به نوار منو در «Shortcut Details» در سمت راست پین کنید.

خالی کردن پوشه دانلودها

بعد از استفاده از این میانبر، در صورت اعمال آن؛ از شما سؤال تاییدی پرسیده خواهد شد.

اگر نمی‌خواهید این پیام را هر بار تأیید کنید، می‌توانید با باز کردن Shortcuts > Preferences > Advanced و فعال کردن «Allow Deleting Without Confirmation» آن را تغییر دهید. همچنین می‌توان میانبر را ویرایش کرده و «Delete Immediately» را در زیر «Delete [Contents of Folder]» فعال کنید.

روشن و خاموش کردن حالت کم مصرف

این میانبر برای خاموش کردن و روشن کردن حالت کم مصرف است.

برای این کار شما باید «Allow Running Scripts» را در قسمت Shortcuts > Preferences > Advanced فعال کنید و در اولین اجرا به آن دسترسی root بدهید.

ردیابی زمان گردش کار

این میانبر ساده به شما امکان می‌دهد چندین فعالیت را در یک یادداشت متنی در برنامه Apple’s Notes ثبت کرده و بر آن نظارت داشته باشید.

پنهان کردن نمادهای دسکتاپ

اکنون می‌توانید نمادهای دسکتاپ را با این میانبر پنهان و آشکار کنید. این میانبر از طریق نوار منو به راحتی قابل دسترسی است، اما لازم است که «Allow Running Scripts» را در قسمت Shortcuts > Preferences > Advanced فعال کنید.

خارج شدن از همه‌ی برنامه‌ها

با این میانبر می‌توانید به یک باره از تمام برنامه‌ها خارج شوید. علاوه بر این می‌توانید یک برنامه را انتخاب کرده و از همه برنامه‌ها به غیر از آن خارج شوید.

شمارش تعداد کاراکترها یا کلمات

شما می‌توانید متن مورد نظر را هایلات کرده و از این میانبر برای شمارش کاراکترها استفاده کنید.

با کمی تغییر می‌توانید از آن برای شمارش کلمات نیز استفاده نمایید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها