8 نکته‌ی مهم امنیت سایبری در سال 2022

با ظهور فناوری جدید، پروتکل‌های امنیت سایبری نیز پیشرفت کرده و کامل‌تر شده‌اند؛ با مطالعه‌ی این مقاله می‌توانید 8 نکته‌ی امنیت سایبری که در سال 2022 اهمیت دارند را بیاموزید.

8 نکته‌ی مهم امنیت سایبری در سال 2022

از پسووردهای قوی و اپ‌های مدیریت رمز عبور استفاده کنید

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، استفاده از رمزهای عبور قوی و منحصر به فرد ضروری است و باید برای هر حساب خود یک پسوورد متفاوت داشته باشید. در این راستا می‌توانید از اپلیکیشن های مدیریت رمز عبور استفاده کنید.

با اپ مدیریت رمز عبور، تنها باید یک رمز عبور را به خاطر بسپارید و با وارد کردن آن می‌توانید به سایر رمزهای خود دسترسی داشته باشید.

استفاده از احراز هویت دو مرحله‌ای (2FA)

اولین لایه حافظتی بین حساب شما و کسی که قصد ورود به آن را دارد رمز عبور است. لایه دوم احراز هویت دو مرحله‌ای (2FA) است.

با وارد کردن رمز عبور، وارد مرحله‌ی اهراز هویت می شوبد که با وارد کردن یک سری اعداد تصادفی و یا ارسال کد به شماره و ایمیلتان می‌توانید از این مرحله عبور کنید.

قبل از کلیک کردن، لینک را بررسی کنید

فیشینگ یکی از رایج‌ترین حملات سایبری است که بیشتر از طریق ایمیل و پیامک انجام می‌شود و شما با کلیک روی یک لینک جعلی وارد وب سایتی می‌شوید که یک ویروس روی دستگاه شما نصب خواهد کرد.

بنابراین قبل از اینکه روی هر لینکی کلیک کنید، آن دوباره بررسی کنید.

هنگام استفاده از وای فای عمومی از VPN استفاده کنید

Wi-Fi عمومی عالی است، اما روش آسانی برای هک شما است. اگر به یک شبکه Wi-Fi عمومی متصل هستید، از یک VPN معتبر استفاده کنید.

برنامه‌ها و دستگاه‌ها را آپدیت کنید

به‌روزرسانی‌های اپ و دستگاه‌ها، تنها برای اضافهکردن ویژگی‌های جدید نیستند. آن‌ها اغلب وصله‌های امنیتی مهمی را ارائه می دهندکه مانع آسیب پذیری اپ و یا دستگاه شما خواهد سد.

آیفون را جیلبریک نکنید

هکرها حفره‌های امنیتی را در سیستم عامل iOS آیفون پیدا کرده و از آن برای کنترل آن استفاده می‌کنند. این کار به عنوان جیلبریک شناخته می‌شود. سپس هکر این ابزار جیلبریک را برای دانلود در اختیار همه قرار می‌دهد. بنابراین جیلبریک کردن آیفون آن را بسیار آسیب پذیر می‌کند.

اطلاعات حساس را در تلفن خود نگهداری نکنید

اگر گوشی‌تان را گم کنید و شخصی آن را پیدا کند، یا اگر شخصی به گوشی شما دسترسی فیزیکی داشته باشد؛ در صورت ذخیره اطلاعات در گوشی، به راحتی می‌تواند به آن‌ها دسترسی پیدا کند.

از برنامه‌های حریم خصوصی استفاده کنید

استفاده از برنامه‌های حریم خصوصی نه تنها به جلوگیری از آسیب پذیری گوشی‌تان کمک کند، بلکه شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها از اطلاعات شخصی‌تان مانند مخاطبین، تاریخچه مرورگر و غیره محافظت کنید.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها