9 افسانه درباره باتری گوشی‌های هوشمند که نباید باور کنید

در حال حاضر گوشی‌های هوشمند بخشی از زندگی ما شده‌اند، در همین راستا افسانه‌های زیادی در مورد افزایش طول عمر باتری گوشی‌های هوشمند وجود دارد که نباید باور کنید.

باتری گوشی‌های هوشمند مادام العمر هستند

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، باتری گوشی هوشمند در نهایت یک کالای مصرفی است. مانند لاستیک‌های خودرو  و وقتی به پایان چرخه عمر خود برسد، باید تعویض شود.

برای صرفه جویی در عمر باتری، باید اپلیکیشن‌ها را ببندید

تلفن شما طوری طراحی شده که در صورت نیاز برنامه‌های پیش زمینه را می‌بندد. بنابراین شما تنها کاری که باید انجام دهید این است که از برنامه خارج شوید.

وقتی باتری 0 درصد شد به شارژ بزنید

شما باید برای جلوگیری از تخلیه کامل باتری تلاش کنید. بنابراین تا قبل از اینکه کاملاً شارژ آن خالی شود؛ گوشی را به شارژر وصل کنید.

هنگام شارژ نباید از آن استفاده کنید

این افسانه بر اساس این ایده است که گرما به گوشی و عمر باتری آسیب می‌رساند. این کاملاً نادرست نیست.  زیرا باتری در دمای اتاق است.

اما اگر زیر آفتاب مستقیم تابستان نشسته اید و سخت‌ترین بازی موبایلی را انجام می‌دهید؛ بهتر است گوشی را به شارژ نزنید.

شارژ سریع و بی سیم به باتری آسیب می‌رساند

این باور قدیمی وجود دارد که استفاده از شارژر سریع یا شارژر بی سیم به باتری شما آسیب می‌زند؛ زیرا گرمای اضافی مدارهای باتری را تخریب می‌کند.

از نظر فنی، درست است که دوره کوتاه شارژ در اوج چرخه شارژ سریع، گرما ایجاد می‌کند. اما این امر به خودی خود برای باتری ضرری ندارد.

شارژ در شب به باتری شما آسیب می‌رساند

گوشی‌های قدیمی وقتی تا 100% شارژ می‌شدند، شارژ متوقف می‌شد و پس از تخلیه ، دوباره شارژ می‌شد و این اتفاق تمام شب تکرار می‌شد. اما تلفن‌های مدرن دارای شارژ تطبیقی ​​هستند و پنجره شارژ را به صورت استراتژیک مدیریت می‌کنند

خاموش کردن گوشی برای باتری مضر است

این افسانه دو جنبه دارد. برخی از افراد می‌گویند روشن نگه داشتن گوشی برای باتری مضر است و برخی بر خلاف آن تصور می‌کنند. حقیقت این است که هیچ یک از این دو حالت اهمیت چندانی ندارند.

شما باید بلوتوث و سایر ویژگی‌ها را غیرفعال کنید

سال‌ها پیش، غیرفعال کردن این ویژگی‌ها برای صرفه‌جویی در مصرف باتری، کاربردی بود. به طور قطع، هر ویژگی در تلفن هوشمند که به انرژی نیاز دارد مانند وایفای، بلوتوث، داده‌های پس زمینه و …، بر عمر باتری شما تأثیر می‌گذارد.

اما این کار تنها می‌تواند درصد کمی به طول عمر باتری شما اضافه کند و در نهایت استفاده از آن را سخت‌تر خواهد کرد.

مدیریت میکرو شارژ گوشی هوشمند در بهترین حالت قادر است مقدار کمی به طول عمر باتری بیافزاید و ارزش سختی و نگرانی را ندارد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها