9 برداشت نصیحت‌وار مدیر مایکروسافت از فناوری که جهان را تغییر خواهد داد

0
107

قدرت مردم هند، هوش مصنوعی و 7 نکته‌ی مهمی که از نظر ساتیا نادلا دنیا را تغییر خواهد داد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از gadgetsnow، ساتیا نادلا مدیر اجرای کمپانی مایکروسافت یکی از ثروتمندترین مدیران جهان بوده که با ورود خود به مایکروسافت توانسته ارزش این شرکت را از 300 میلیارد دلار در سال 2014 به یک تریلیون دلار برساند.

بنابراین توصیه‌ها و سخنان مایکروسافت همیشه مورد توجه قرار می‌گیرد؛ این بار این مدیر موفق در رویدادی در بنگلور هند در مورد عوامل و نکات مهمی که دنیا را تغییر خواهند داد گفت و گو کرده است.

توصیه‌ی اول نادلا: “تلاش بی خود نکن که چرخ را از نو اختراع کنی “

اولین توصیه نادلا به افردی که در زمینه فناوری کار می‌کنند ضرب المثل معروف Do not reinvent the wheel به معنی {تلاش بی خود نکن که بار دیگر چرخ را از نو اختراع کنی} است. از نظر وی دانستن و درک چگونگی به دست آوردن بهترین نتیجه از جدیدترین فناوری و استفاده بهینه از آن بسیار حیاتی است و بهتر است روی مسائل جدیدتر تمرکز شود.

قدرت هند در مردم آن نهفته است

نادلا گفت، امکانات و قدرت عظیمی که در مردم و استفاده فناوری توسط آنها نهفته است می‌توانند به پیشرفت و آینده فناوری کمک کند.

اهمیت مهارت آموزی در دنیای امروز از نظر نادلا

مدیر اجرایی مایکروسافت گفت که به دست آوردن مهارت در هر زمانی بسیار مهم است. نادلا گفت: “روزهایی که از کالج فارغ التحصیل شده‌اید و فکر می‌کنید این تحصیلات برای تمام زندگی شما کافی و مفید بوده، گذشته است “.

مهم‌ترین فن آوری زمان حال هوش مصنوعی است

به گفته نادلا، هوش مصنوعی چیزی است که جهان را در 10 سال آینده شکل خواهد داد. وی گفت: “هر بخش، هر شغلی، هر کجا که بروید، جهان با فناوری و هوش مصنوعی در حال تغییر است.”

مسئولیت پذیری در حین به کارگیری و استفاده از فناوری

قدرت و استفاده از فن آوری با مسئولیت زیادی همراه است؛ نکته‌ای که نباید از خاطر ببرید این است که در حالی که از تکنولوژی استفاده می‌کنید؛ مسئولیت آن را نیز بر عهده بگیرید.

استفاده علم و دانش از “هوش مصنوعی”، رویای نهایی آن است

مدیرعامل مایکروسافت گفت: “آرزوی و هدف نهایی هوش مصنوعی این است که علم، هوش مصنوعی را پذیرفته و آن را به کار گیرد.

استفاده و به کارگیری فناوری باید در بستر اعتماد صورت بگیرد

نادلا با قاطعیت گفت اعتماد بستر چگونگی استفاده از فناوری است. مصرف کنندگان هم باید به کسانی که فناوری را تولید می‌کنند و هم به افرادی که از آن استفاده می‌کنند اعتماد کنند.” وی ادامه داد، بانک‌ها یا هرکسی که از فناوری استفاده می‌کند، باید شرایطی را ایجاد کند تا مردم به آن اعتماد کنند.

برای جلوگیری از چالش‌های جرائم سایبری باید از سیستم‌های بی عیب و نقص استفاده کرد

نادلا گفت به دلیل جرائم سایبری تریلیون ها دلار زیان به وجود می‌آید و به منظور جلوگیری از آن باید سیستم‌ها و پلتفرم‌های قوی و بی عیب و نقصی را به وجود آورد.

50 میلیارد دستگاه متصل در جهان

مدیرعامل مایکروسافت اظهار داشت که پیش بینی می‌شود 50 میلیارد دستگاه متصل به اینترنت در جهان وجود داشته باشد. وی گفت: “این شرایط به همه‌ی افراد فرصتی بی نظیر می‌دهد تا بتوانند دنیای را به جای بهتری تبدیل کنند”.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها