9 ترفند امنیت سایبری در سال 2023

با ظهور فناوری‌های جدید، پروتکل‌های امنیت سایبری نیز کامل‌تر می‌شوند؛ با این 9 نکته امنیت سابیری می‌توانید در برابر حملات سایبری در سال 2023 ایمن باشید.

رمزهای عبور قوی و مدیریت رمز عبور

به گزارش کالاسودا و به نقل از  howtogeek، استفاده از رمزهای عبور قوی و منحصر به فرد برای هر حساب جداگانه بسیار توصیه می‌شود.

علاوه بر این با مدیریت رمز عبور، تنها باید یک رمز عبور را به خاطر بسپارید. هنگامی که رمز عبور اصلی را وارد کردید، برنامه رمز را در فرم پر می‌کند.

استفاده از احراز هویت دو مرحله ای (2FA)

احراز هویت دو مرحله ای (2FA) یک پوشش امنیتی اضافی به حساب‌ها است. 2FA در ابتدایی‌ترین حالت خود یک نرم افزار تأیید هویت است.

قبل از کلیک کردن، لینک را دوباره بررسی کنید

فیشینگ یکی از رایج‌ترین حملات سایبری است. فیشینگ نوعی حمله سایبری است که از طریق ایمیل و پیامک ارسال می‌شود. در واقع شما با کلیک روی لینک مورد حمله قرار می‌گیرید.

قبل از اینکه روی هر لینکی کلیک کنید، دوباره آن را بررسی کنید تفاوت برخی لینک‌های واقعی و فیک می‌تواند به اندازه “arnazon.com” و “amazon.com” جزئی باشد.

در حین استفاده از وای فای عمومی از VPN استفاده کنید

این ایده خوبی نیست که به یک شبکه Wi-Fi عمومی متصل شوید. اگر به یک شبکه Wi-Fi عمومی متصل هستید، حتماً  به VPN وصل شوید؛ زیرا در این شبکه‌ها، احتمال حملهٔ سایبری بالا است.

برنامه‌ها و دستگاه‌ها را آپدیت نگه دارید

به‌روزرسانی‌های برنامه و دستگاه تنها برای ارائه ویژگی‌های جدید نیست. آنها اغلب وصله‌های امنیتی مهمی دارند و از دستگاه‌ها در برابر حملات محافظت می‌کنند.

آیفون را جیلبریک نکنید

هکرها حفره‌های امنیتی را در iOS آیفون پیدا می‌کنند و سپس از این حفره‌های امنیتی برای کنترل استفاده می‌کنند. این همان جیلبریک است. سپس هکر این ابزار جیلبریک را برای دانلود در اختیار مردم قرار می‌دهد.

اطلاعات حساس را در گوشی خود ذخیره نکنید

اگر تلفن خود را گم کنید و شخصی آن را پیدا کند، یا اگر شخصی به گوشی شما دسترسی پیدا کند؛ اطلاعات شما در معرض خطر خواهد بود.

از برنامه‌های دارای حریم خصوصی استفاده کنید

استفاده از برنامه‌های متمرکز بر حریم خصوصی نه تنها به جلوگیری از هک شما کمک کند، بلکه به شما امکان می‌دهد از اطلاعات شخصی خود محافظت کنید.

شبکه محلی خود را ایمن کنید

شبکه محلی دستگاه‌های موجود در خانه را به یکدیگر و به اینترنت متصل می‌کند. اگر شبکه محلی شما هک شود، اطلاعات در دسترس افراد دیگر قرار می‌گیرد.

برای جلوگیری از آن رمز ورود پیش فرض روتر خود را تغییر دهید.

علاوه بر این سیستم عامل روتر خود را به روز کنید.

در نهایت جدیدترین پروتکل‌های امنیتی موجود در روتر خود را فعال کنید، Universal Plug and Play (UPnP) را غیرفعال کنید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها