9 ویژگی مخفی در iOS 14 و iPadOS 14

0
2263

با بروز رسانی نسخه جدید سیستم عامل اپل، iOS 14 و iPadOS 14، ویژگی‌های بسیار کاربردی در دسترس شما قرار می‌گیرد که در این مقاله به 9 مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

تغییر ایمیل یا مرورگر وب پیش فرض

به گزارش کالاسودا و به نقل از سی نت، در حال حاضر این ویژگی محدود به برنامه‌های ایمیل و مرورگرهای وب است.

برای دسترسی به این ویژگی به تنظیمات iPhone یا iPad بروید و ایمیل یا برنامه مرورگری را که می‌خواهید را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید. گزینه‌ی Default Browser یا Default Email App را مشاهده می‌کنید؛ روی آن کلیک کنید و سپس برنامه دلخواه خود را انتخاب نمایید.

استفاده از App Library برای سرو سامان دادن صفحه اصلی

برای فعال کردن آن، روی یک قسمت خالی از صفحه اصلی خود فشار دهید. بعد، روی نشانگر صفحه کلیک کرده و سپس روی علامت تأیید زیر هر صفحه‌ای که می‌خواهید حذف کنید ضربه بزنید. این کار برنامه‌ها را حذف نمی‌کند، بلکه آنها را فقط به کتابخانه برنامه منتقل می‌کند.

عدم نمایش برنامه‌های تازه دانلود شده در صفحه‌ی اصلی

به جای اینکه iPhone هنگام نصب، برنامه‌ها را روی صفحه اصلی قرار دهد، آن‌ها را مستقیماً به App Library می‌فرستد. به مسیر Settings > Home Screen بروید؛ App Library Only را انتخاب کنید.

جست و جو ایموجی در صفحه کلید

به راحتی می‌توانید ایموجی مورد نظر را در صفحه کلید خود جست و جو کنید.

پنهان کردن عکس‌ها و فایل‌ها

به مسیر Settings> Photos بروید و مطمئن شوید Hidden Album خاموش است؛ خاموش بودن این ویژگی مانع از نمایش آن در آلبوم‌هایتان می‌شود.

ویدئوهای یوتیوب را در حالت تصویر در تصویر تماشا کنید

نمایش ویدئوها به صورت تصویر در تصویر PiP در نسخه‌ی جدید در دسترس است.

تماس چشمی FaceTime

از مسیر Settings > General > FaceTime > Eye Contact استفاده کرده و این ویژگی را فعال کنید.

ضربه زدن پشت آیفون

با مسیر Settings > Accessibility > Touch > Back Tap می‌توانید ویژگی‌های دبل کلیک، سه کلیک و … را متناسب با قابلیت‌های مورد نیازتان تنظیم کنید.

با Apple Pencil در آیپد خود بنویسید

iPad ویژگی جدیدی به نام Scribble دارد. در واقع هر فیلد متنی را به باکسی تبدیل می‌کند که می‌توانید با استفاده از Apple Pencil در آن بنویسید.

 

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها