چگونه 90 درصد کارهایمان را قبل از ناهار انجام دهیم؟

0
۶

آیا حتی 24 ساعت زمان هم برای انجام کارهای شما کم است؟ این نکات را دنبال کنید تا بتوانید 90 درصد کارها ی خود را در صبح تا قبل از ناهار انجام دهید.

سعی کنید جمله زیر را در ذهنتان تصور کنید:

وقتی ناهار که می شود، ​​، شما با یک حس راضی از میز کار خود عقب می روید، سوار اتومبیل خود می شوید و به یک ناهار تفریحی و بدون استرس می پردازید و به دیگر اموری که می توانید بقیه روز به ان بپردازید فکر می کنید و برایش برنامه می چینید. اما این فقط تصورات نیست و می تواند کاملا واقعی باشد. شما می توانید 90 درصد یا دست کم بیشتر کارهای خود را در صبح انجام دهید. و در ساعاتی که آنها به دنبال خوردن قهوه دومشان هستند، لپ تاپ خود را خاموش کرده و سراغ کارهای دیگرتان می روید. اما چگونه می توان این کار را انجام داد؟ با نکات زیر همراه باشید.

چگونگی انجام 90 درصد کارها قبل از ناهار

رویکردهای زیر بر اساس اصل پارتو ساخته شده است. اصل پارتو اظهار می دارد که  80 درصد از نتایج شما از 20 درصد تلاشهای شما حاصل می شود. انجام کار خود در صبح به این معنی اتخاذ کردن یک رویکرد هوشمندانه است.

  1.  از شب قبل برنامه ریزی کنید.

هر روز ، شما باید تمام وظایف خود را ذکر کنید و وقتی روز بعد قصد انجام آنها را دارید. شما مولد نخواهید بود مگر اینکه هر کاری را که می خواهید صبح روز بعد انجام دهید برنامه ریزی کنید. البته بیش از حد برای یک روز برنامه ریزی نکنید. برنامه کار خود را برای انجام کارهای واقعی سبک و منطقی نگهدارید.

از شب قبل برنامه خود را برنامه ریزی کنید.

 

  1. شب قبل دفتر خود را تمیز کنید

شلوغی و درهم بودن دفتر شما می تواند حواس پرتی در شما ایجاد کند. یک یادداشت چسب دار روی میز خود بگذارید و تماس های ضروری آن روز را پیگیری کنید.  میز خود را مرتب کنید تا خلاقیت در ذهنتان شکوفا کنید.

  1. صبح زود از خواب بیدار شوید

برای اینکه بخواهید کارهایتان را تا قبل از ظهر انجام دهید نیاز است که صبح خیلی زود بیدار شوید. توصیه ما به شما ساعت 5:30 تا 6:30 است تا بتوانید به تمام روال کاری خود برسید. هر چه دیرتر بیدار شوید کار شما بیشتر تا بعدازظهر طول می کشد. بدیهی است ، شما باید خواب خود را بر این اساس تنظیم کنید.

صبح زود از خواب بیدار شوید

 

4.ورزش کنید

شواهد علمی نشان می دهد که ورزش صبحگاهی باعث می شود که ما بهتر فکر کنیم ، بهتر کار کنیم و بهره ورتر شویم. جان راوی هاروارد نویسنده Spark در این مورد می گوید: علوم جدید انقلابی ترکیبی از ورزش و مغز است. وی می نویسد که ورزش برای رسیدن به “سطح کارایی در مشاغل خواستار ذهنی” ضروری است. یک حرکت سریع یا یک جلسه یوگا 30 دقیقه ای می تواند شما را برای یک جلسه قدرتمند برای انجام کارها آماده کند.

ورزش کنید

 

  1. به برنامه خود متعهد باشید

به خودتان اجازه ندهید که از نقشه ای که برنامه ریزی اش کرده اید دور شوید و کاملا به آن متعهد باشید. برنامه خود را در نظر بگیرید ، اجازه دهید راهنمای شما شود و بتوانید کارهای بیشتری را نیز انجام دهید.

به برنامه خود متعهد باشید

 

  1. هدفون به گوش بزنید

می توانید از هدفون در حین کار خود استفاده کنید تا تمرکز بیشتری روی امور خود داشته باشید. طبق تحقیقی که از جانب دانشگاه هاروارد رسیده است، کارمندانی که از هدفون و هندزفری استفاده می کنند، بهره وری بیشتری دارند.

هدفون به گوش بزنید

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از