about:blank چیست و چگونه حذف می‌شود؟

0
67
Taken from BleepingComputer.com

“about:blank” در نوار آدرس مرورگر؛ در واقع یک صفحه خالی در مرورگر را نشان می‌دهد. این صفحه بخشی از گوگل کروم، موزیلا فایرفاکس، اپل سافاری، مایکروسافت اج، اینترنت اکسپلورر و مرورگرهای دیگر است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، برخی از افراد از این صفحه خالی “about:blank” برای هوم پیج یا همان صفحه اصلی مرورگر خود استفاده می‌کنند. اگر مرورگر شما با این صفحه باز می‌شود؛ اما آن را دوست ندارید می‌توانید از روش‌های زیر آن را حذف کنید.

صفحه about:blank چیست؟

این یک صفحه خالی است که در مرورگر وب شما ایجاد شده است. قسمت “about:” آدرس از مرورگر می‌خواهد صفحات وب داخلی موردنظر را نشان دهد. به عنوان مثال شما می‌توانید در نوار آدرس about:settings را تایپ کنید؛ تا صفحه تنظیمات یا موارد دیگر باز شود؛ و یا یا تایپ about:downloads بارگیری‌های کروم نشان داده می‌شود.

وقتی شما about:blank را در نوار آدرس تایپ کرده و Enter را فشار می‌دهید، مرورگر وب شما صفحه خالی را نشان می‌دهد. این صفحه بخشی از اینترنت نیست؛ بلکه در مرورگر وب شما ساخته شده است.

چرا about:blank کاربردی است؟

بسیاری از افراد از about:blank به عنوان صفحه اصلی مرورگر خود استفاده می‌کنند. در این صورت هر بار که مرورگر خود را باز می‌کنید، یک صفحه خالی به شما نشان داده می‌شود. برای این کار کافی است وارد تنظیمات مرورگر خود شوید و در قسمت هوم پیج، به جای وب سایت دیگر از “about:blank” استفاده کنید تا باز شود.

آیا about:blank یک ویروس یا بدافزار است؟

صفحه about:blank یک ویروس مخرب یا چیز خطرناکی نیست. با این حال، اگر نگران هستید می‌توانید سیستمتان را با یک آنتی ویروس اسکن کنید. در این راستا می‌توانید از آنتی ویروس‌هایی مانند Malwarebytes استفاده کنید. Malwarebytes از رایانه‌های شخصی ویندوز و مک پشتیبانی می‌کند.

چگونه می‌توان از شر about:blank خلاص شد؟

در واقع نمی‌توانید about:blank را حذف کرده و یا از شر آن خلاص شوید. این بخشی از مرورگر وب شما است. اما می‌توانید کاری کنید که دیگر about:blank ظاهر نشود.

اگر به محض باز کردن مرورگر about:blank را مشاهده می‌کنید اما ترجیح می‌دهید برگه جدید یا هر صفحه وب دیگری به عنوان هوم پیج مرورگر نشان داده شود، تنها کاری که باید انجام دهید تغییر صفحه اصلی مرورگر وب است.

برای این کار در گوگل کروم به به منو> تنظیمات بروید و با اسکرول کردن صفحه به بخش ” On startup ” بروید و ” Open the New Tab page ” را انتخاب کرده و یا با حذف about:blank یک صفحه جدید برای صفحه اصلی مروگرتان در نظر بگیرید.

در مرورگر موزیلا فایرفاکس روی منو> گزینه‌ها/ Options > صفحه اصلی / Home کلیک کنید. صفحه اصلی یا همان هوم پیج مورد نظر خود را برای پنجره جدید و تب جدید انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که “about:blank” یا “Blank Page” در این بخش انتخاب نشده است.

در مرو گر سافاری در Mac به مسیر Safari> Preferences> General بروید. در صفحه اصلی و بخش هوم پیج “about:blank” را حذف کرده و صفحه مورد نظر خود را وارد کنید.

در مرورگر جدید Microsoft Edge مبتنی بر Chromium، روی منو> تنظیمات> On startup کلیک کنید. ” Open a new tab ” را انتخاب کرده و یا about:blank حذف کنید.

در Internet Explorer، می‌توانید این گزینه را از پنجره Internet Options تغییر دهید. (البته بهتر است از این مرورگر قدیمی استفاده نکنید؛ اما در مواردی مانند برنامه‌های تجاری قدیمی و دیگر نرم افزارها اگر به مجبور به استفاده از این مرورگر شدید؛ از این روش آن را تغییر دهید.)

روی دکمه منوی چرخ دنده کلیک کنید و ” Internet Options ” را انتخاب کنید. گزینه “about:blank” را از کادر صفحه اصلی در بالای صفحه General حذف کنید و در نهایت آدرس صفحه اصلی مورد نظر خود را وارد کنید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از