AIM بعد از ۲۰ سال به کار خو د خاتمه خواهد داد

aim-shutdown-2|کالاسودا

کالاسودا_سرانجام لحظه جدایی #AIM،  سرویس پیام رسان فوری AOL، که اولین تجربه اجتماعی در اینترنت در بین کاربران بود، رسید .

بر اساس اطلاعات منتشر شده در این خصوص قرار است AIM در تاریخ ۱۵ دسامبر یک بار و برای همیشه تعطیل شود..درواقع اطلاعاتی که  امروز منتشر شد حکایت از این دارد که مردم در حال حاضر با روش های جدید اینترنت ساده تر ارتباط برقرار می کنند، بنابراین AIM دیگر مورد نیاز نخواهد بود.

مایکل آلبرز، تولید کننده محصولات ارتباطی VP در Oath  در این خصوص می گوید ؛این روزها کاربران زیادی با تکنولوژی های دیجیتال جدید روبرو هستند .تکنولوژی هایی که موجب تغییر فرهنگی می شوند.

به عبارت دیگر شیوه های ارتباطی افراد با یکدیگر بسیار تغییر کرده است . بنابراین نیاز چندانی به این برنامه وجود ندارد .

گرچه این برنامه حذف از مدتی پیش آغاز شده است،درواقع از ماه مارس، AOL دسترسی به AIM را از سرویس گیرندگان چت شخص ثالث قطع کرده است.

اگرچه شاید برای بسیاری از کاربران حرفه ای دشوار باشد که باور کنند هنوز هم بسیاری از مردم از AIM استفاده می کنند، با این وجود این موضوع حقیقت دار .

AIM یکی از اولین و سریعترین پیام رسان های فوری بود که به طور گسترده در اواخر دهه ۹۰ و حتی در طول ۲۰۰۰ استفاده می شد. بسیاری از افراد از  AIM برای چت کردن با دوستانشان  در طول کالج در پایان دهه استفاده میکردند.

اما با گسترش تلفن های هوشمند، همه چیز تغییر کرده است. پیام های متنی برای برنامه های پیام رسانی فوری جایگزینی برای برنامه های قدیمی موجود در دسکتاپ شده است .

این روزها،  به طور فزاینده ای، دیگر برنامه های اجتماعی مانند Snapchat و Instagram را مشاهده می کنیم. برای پیام مستقیم، فیس بوک  محبوب است که همه چیز را بسیار ساده تر می کند.

 زیرا شما قبلا به هر کس که می شناسید متصل شده اید و می توانید یک چت را بدون مبادله چیزهای عجیب و غریب مانند نام های روی صفحه شروع کنید.

بسیاری دیگر از برنامه های چت کلاسیک نیز در سال های اخیر بسته شده اند. مسنجر MSN در سال ۲۰۱۴ بسته شده و یاهو مسنجر نیز سال گذشته بسته شده است (اگر چه یاهو سرویس جدید پیام رسانی را به همین نام راه اندازی کرد).

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها