Android TV جای خود را به Google TV می‌دهد

سیستم عامل Android TV در سال 2014 توسط گوگل با امیدهای زیادی راه اندازی شد؛ اما اکنون به نظر می‌رسد گوگل برنامه‌های متفاوتی دارد؛ Android TV به تدریج از سیستم محو شده و Google TV وارد می‌شود.

به گزارش کالاسودا و به نقل از gizchina، در حدود یک دهه گذشته، Android TV قدرت اصلی برندهایی مانند Hisense، Sony، TCL، NVidia و … بوده است. تا سال 2020، شما می‌توانید از هر ده تلویزیون هوشمند موجود، هفت تلویزیون با سیستم عامل اندروید پیدا کنید.

در همان سال 2020، گوگل سیستم عامل تلویزیون دیگری به نام Google TV  را وارد بازی کرد.

Google TV مبتنی بر همان پلتفرم سیستم عامل Android TV است؛ اماGoogle TV بیشتر بر توصیه‌هایی برای مصرف‌کنندگان تمرکز می‌کند. در همین حال، Android TV به نظر نمی‌رسد آینده‌ای داشته باشد.

تشخیص تفاوت اصلی بین این دو پلتفرم بسیار سخت است. زیرا گوگل هر دو را با هم می‌فروشد بدون اینکه تفاوت‌های اصلی آنها را آشکار کند.

در ابتدا گوگل اعلام کرد که انتقال از Android TV به Google TV تنها دو سال طول می‌کشد. این بدان معناست که قرار بود Google TV از سال 2021 گسترش یابد. اما با یک سال تاخیر مواجه شد.

هدف اصلی این است که Google TV به عنوان تنها گزینه برای مصرف کنندگان باشد. اما به نظر نمی‌رسد این اتفاق بیفتد؛ زیرا برخی از تولیدکنندگان هنوز از سیستم عامل Android TV استفاده می‌کنند.

اکثر شرکای اصلی تلویزیون هوشمند گوگل شروع به کنار گذاشتن Android TV و تغییر به گوگل تی وی کرده‌اند.

سونی اولین نفر بود؛ سپس هایسنس در سال 2022 به آن ملحق شد.

البته این به معنی آن نیست که Android TV کاملاً کنار گذاشته می‌شود.

این سیستم عامل در دستگاه‌هایی که توسط ارائه دهندگان ماهواره‌های کابلی و تلویزیونی استفاده می‌شود، در دسترس خواهد بود.

Android TV هنوز بسیار فعال است، اما اینکه هر دو از یک شرکت هستند مایه تاسف است.

با توجه به این، یکی باید جای خود را به دیگری بدهد. بدیهی است که Android TV در نهایت کنار گذاشته خواهد شد و Google TV به طور کامل کنترل را در اختیار می‌گیرد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها