API؛ کلید دیجیتالی شدن کسب و کارها

رابط‌های برنامه‌نویسی کاربردی (API) در حال گسترش هستند و هر شرکتی که به آن توجه نمی‌کند عقب خواهند ماند؛ اما کمپانی‌هایی که آن  را در آغوش می‌گیرند، می‌توانند با شرایط سازگار باشند، فناوری‌های پیشنهادی خود را گسترش دهند و از آینده ترسی نداشته باشند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از venturebeat، انتظار  داریم کسب‌وکارها در سراسر جهان بیش از 1 تریلیون دلار برای تحول دیجیتال هزینه کنند و این هرینه تا سال 2025 بیش از دو برابر خواهد شد.

دیجیتالی شدن علاوه بر ابعاد دیگر ، به معماری بومی ابری و میکروسرویس‌ها نیاز دارد که هیچ‌کدام از آن‌ها ارزان و آسان نیستند.

پذیرش فناوری‌های جدید توسط کمپانی‌ها در دو سال گذشته به دلیل همه گیری آن‌ها را مجبور کرد تا راه‌های جدیدی برای خرید، فروش و تعامل با مشتریان و همکاران بیابند.

اما دیجیتالی شدن صنایع بزرگ سال‌ها قبل آغاز شده بود.

امروزه فناوری برای یک خرده فروش یا رستوران به اندازه‌ی یک شرکت نرم افزاری مهم است.

همه کسب و کارها باید تحول دیجیتال را در اولویت قرار دهند.

یکی از روش‌های انجام این کار، سرمایه‌گذاری در رابط‌های برنامه‌نویسی کاربردی (API) است.

API ها ابزار قدرتمندی هستند که زیرساخت دیجیتال یک شرکت را به هم پیوند می‌دهند و آنها را قادر می‌سازند اطلاعات را با مشتریان، شرکا و داخلی به اشتراک بگذارند.

در این راه و برای توسعه استراتژی، با اولویت بندی API ها قبل از نرم افزار شروع کنید و یا با ایجاد API با کد نویسی مورد نیاز، یک رویکرد طراحی اولیه را ایجاد کنید.

انسان‌ها و رایانه‌ها به طور یکسان باید قادر به درک و تعامل با API باشند.

برای به دست آوردن ارزش بالاتر، همه تیم‌های شرکت را در توسعه یک API مشارکت دهید، از توسعه دهندگان گرفته تا تیم امنیتی و حتی مدیران اجرایی.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها