تاریخ عرضه و قیمت سرویس Apple Arcade مشخص شد

0
138

شرکت اپل (Apple) پیش از این سرویس گیمینگ و سرگرمی جدید خود را با نام Apple Arcade معرفی کرده بود اما حالا اطلاعات جدیدی از این سرویس منتشر شده است. شرکت اپل به تازگی تاریخ عرضه و قیمت ماهانه این سرویس را اعلام کرده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

پتانسیل و فضای موجود در دنیا و صنعت سرگرمی آن قدر بزرگ و شگرف است که تمام شرکت‌ها قصد دارند تا سهمی از بازار این صنعت بزرگ برای خود داشته باشند. به عنوان مثال، شرکت گوگل (Google) با معرفی سرویس گوگل استیدیا (Google Stadia)، سعی می‌کند با سرورهای ابری یا Cloud و با هزینه‌ها و سرمایه‌های عظیم، بخشی از بازار را به خود اختصاص دهد. حال، نوبت به شرکت بزرگی دیگر به نام اپل است که به صورت جدی وارد صنعت سرگرمی شود.

شرکت اپل در اوایل سال جاری میلادی از یک سرویس گیمینگ جدید با نام Apple Arcade معرفی کرد اما انتشار اطلاعات تکمیلی از آن را به زمان دیگری موکول نمود. حال، اپل در جریان رویداد و ایونت معرفی گوشی‌های هوشمند جدید خود، یعنی iPhone 11، اطلاعات جدیدی از سرویس Apple Arcade منتشر کرد.

اول از همه باید توضیح دهیم که اپل آرکید (Apple Arcade)، تنها برای دستگاه‌هایی با سیستم عامل iOS در دسترس قرار می‌گیرد و نمی‌توان مانند گوگل استیدیا روی هر پلتفرمی از آن‌ استفاده کرد. همچنین مخاطب اصلی سرویس اپل آرکید، بازی‌ها و بازی‌بازان  موبایلی هستند و این شرکت تمرکز خود را برروی این دسته از بازی ها قرار خواهد داد. طبق اطلاعات جدیدی که شرکت اپل منتشر کرده، دریافتیم که قیمت ماهیانه سرویس Apple Arcade شاید کمتر از آن چیزی است که بسیاری از مردم فکر می‌کردند. قیمت ماهانه سرویس Apple Arcade، مقدار 4.99 دلار ذکر شده است و از آن جایی که شرکت اپل همیشه از محصولات گران قیمت و لوکسی رونمایی می‌کند، عجیب است که سرویس سرگرمی خود را با پرداخت ماهی 5 دلار در اختیار مردم قرار خواهد داد.

جالب است بدانید که سرویس Apple Arcade در هفته آینده منتشر خواهد شد و مردم می‌توانند با پرداخت مبلغی که به آن اشاره شد، به عضویت این سرویس دربیایند و اشتراک آن را خریداری نمایند. اپل برای این که سرویس گیمینگ خود را برای بازی‌بازان موبایلی، جذاب به نظر برساند، از یک سری بازی‌های دوست داشتنی به صورت انحصاری رونمایی کرده است. به عنوان مثال، نسخه‌های جدید بازی های Shantae و Pac Man و ChuChu Rocket! و حدود 100 بازی دیگری که اپل قول داده به محض انتشار سرویس، در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. توجه کنید که برای استفاده از سرویس Apple Arcade باید از دستگاه‌های دارای سیستم عامل iOS مانند گوشی‌های آیفون و تبلت های آی پد و نوت بوک‌های Mac و Apple TV استفاده نمایید.

سرویس Apple Arcade در تاریخ 19 ماه سپتامبر سال 2019 برای دستگاه‌های دارای سیستم عامل آی او اس منتشر خواهد شد اما کمی بعد در تاریخ 30 سپتامبر در اختیار کاربران iPadOS و tvOS 13 قرار خواهد گرفت. همچنین در ماه بعدی، یعنی ماه اکتبر برای مک عرضه خواهد شد. بد نیست اشاره کنیم که سرویس اپل آرکید دارای یک ماه نسخه رایگان و آزمایشی است و مردم می‌توانند در این مدت، به صورت کامل از خوب بودن یا نبودن این سرویس اطمینان پیدا کنند.

نظر شما در مورد سرویس Apple Arcade چیست؟

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از