اخبار

ترتیب و چگونگی لنز های پرچم داران سامسونگ لو رفت

کالاسودا - کالاسودا- سامسونگ در پروژه جدید خود که ساخت پرچم داران این برند کره ایی است از لنز های خاص برای عکس برداری عریض استفاده خواهد کرد. در روز های اخیر شایعات در مورد گوشی های سامسونگ به اوج خود رسیده است و روز گذشته نیز اخباری منتشر شد که نشان می دهد نسخه بزرگتر گلکسی اس ده دارای حسگر اثر انگشت کنار قاب خواهد داشت. حال امروز شایعات نشان می دهد سامسونگ قصد دارد در سال جاری از لنز های عریض استفاده کند که مزایا و معایب خاص خود را دارد.

سامسونگ نام این پروژه ی خود را  Beyond نامیده است که شامل سه گوشی هوشمند خواهد بود نسخه Beyond 2 که از آن به نام Galaxy S10 Plus نام برده می شود دارای سه لنز دوربین خواهد بود. با توجه به شواهد موجود در این گوشی هوشمند یک لنز ۱۲ مگاپیکسلی برای لنز اصلی این گوشی هوشمند در نظر گرفته خواهد شد که مشابه لنز استفاده شده در پرچم دار قبلی سامسونگ است گشودگی دریچه دیافراگم این لنز بین ۱.۵ تا ۲.۴ قابلیت تغییر خواهد داشت. اما اکنون به نظر می رسد سامسونگ قصد دارد ادامه مسیر کمپانی الجی را دنبال کند و از لنز عریض استفاده کند. کمپانی کره ایی سامسونگ از یک لنز جدید ۱۶ مگاپیکسلی استفاده کرده است که زوایه دید ۱۲۳ درجه را پشتیبانی می کند و این اتفاق را باید اولین حرکت سامسونگ برای استفاده از این لنز ها در گوشی های این برند گره ایی دانست. گشودگی دریچه دیافراگم این لنز ۱.۹ خواهد بود و با توجه به ویژگی های لنز های الجی نباید شاهد فوکوس خودکار و زوم اپتیکال در این نوع لنز ها باشیم البته شاید سامسونگ تدابیری برای این موضوع اندیشیده باشد که هنوز آن را اعلام نکرده است. اما لنز سوم مربوط به لنز محبوب تله فوتو است که اولین بار آیفون از آن بهره برد. یک لنز پرطرفدار که دارای گشودگی دریچه دیافراگم ۲.۴ است و سامسونگ از یک لنز ۱۳ مگاپیکسلی برای این موضوع استفاده خواهد کرد. در مورد این لنز نیز اطلاعات زیادی در اختیار قرار نگرفته است و باید منتظر خبر های دیگر از این برند کره ایی باشیم.

در مورد دو گوشی هوشمند دیگر پروژه Beyond که یکی از آن ها گلکسی اس ده است باید یک خبر را نیز در نظر بگیریم که به نظر می رسد سامسونگ قصد دارد در دو گوشی هوشمند دیگر نیز لنز عریض را جایگزین لنز تله فوتو کند که برای برخی از کاربران بسیار ناراحت کننده خواهد بود. حال باید منتظر واکنش های طرفداران این برند باشیم که لنز عریض را به لنز تله فوتو ترجیح می دهند یا خیر و همچنین افرادی که برای عکاسی های خود نیاز به لنز تله فوتو دارند باید به سراخ نسخه پلاس این گوشی هوشمند بروند که به نظر بسیار گران قیمت تر خواهد بود.

 با ما در کانال تلگرام کالاسودا به روز باشید

مطالب مرتبط

برو بالا