آخرین نسخه  Call of Duty چگونه پرفروش ترین بازی تاریخ خواهد شد؟

در چند روز گذشته کمپانی اکتیویژن  بازی Call of Duty: Black Ops 4 را به صورت رسمی معرفی کرد .Black Ops یا همان نیروی سیاه بر طبق گفته این کمپانی قدرتمند در تاریخ ۲۹ مهر سال ۹۷ برای کنسول های بازی پلی استیشن چهار، ایکس باکس وان و رایانه های شخصی منتشر خواهد شد همان‌طور که پیش‌تر هم اعلام شده بود، بازی Call of Duty: Black Ops 4 مانند سه نسخه قبلی مجموعه Black Ops توسط استودیو TRK توسعه داده می شود .

اکتیویژن اعلام کرده است که Call of Duty: Black Ops 4 یک نسخه انقلابی در سری بازی های Call of Duty خواهد بود.  حال می خواهیم به راه های که Call of Duty: Black Ops 4 باید برود و قابلیت های کاربردی که در برخی نسخه های قبل استفاده شده بود  را بازسازی کند تا به موفقیت برسد  را مورد بررسی قرار دهیم .

۱- اجرای بازی در یک محیط مدرن یا محیط تاریخی

دو نسخه اول از سری Black Ops طرفداران بیشتری نسبت به سری سوم این بازی داشت و شاید علت آن حضور در محیط های واقعی بود .نسخه اول عملیات سیاه در دهه ۱۹۶۰ صورت گرفت و نسخه  دوم در یک آینده نزدیک در سال ۲۰۲۵ رخ داد و طرفداران بیشتری نسبت به سری سوم این بازی داشت . بعد از تجربه موفق بازی Call of Duty: WWII نشان داده شد طرفداران این بازی علاقه دارند در محیط های واقعی به مبارزه بپردازند . شاید عراق یا ویتنام محل خوبی برای محیط بازی باشد.

۲-استفاده از سبک مبارزه تیمی مانند Call of Duty: WWII

بدون شک در بازی Call of Duty: WWII که جنگ جهانی دوم را روایت می کرد . بخش مبارزه چند نفره بود . ماموریت هایی که به صورت تیمی به آن پرداخته می شود . این قسمت از آخرین بازی منتشر شده بر روی کار تیمی بیشتر از کشتن دشمن تاکید دارد و در سال های اخیر بسیار دیده شده که بازی هایی با این سبک به صورت گروهی و آنلاین طرفداران بسیار زیادی در مقایسه با بازی تک نفره و آفلاین دارند.

۳- استفاده از حالت بازی Battle Royale برای بازی Black Ops 4

در یک سال گذشته سبک بازی های Battle Royale بسیار پرطرفدار بوده است و یک نسخه آزمایشی ازحالت  Battle Royale را بازیکنان Call of Duty Online تجربه کرده اند و بسیار عالی به نظر می رسد . آخرین مبارزی که زنده می مامن د.کوتاه ترین جمله ایی که از این سبک بازی می توان تصور کرد . البته در این میان تفاوت های میان بازی Call of Duty Online با نسخه های اصلی سبک بازی Battle Royale وجود دارد . کاهش تعداد بازیکنان به ۱۸ نفر در یک محیط بسیار کوچکتر از بازی های PUBG و Fortnite روی می دهد . اضافه شدن این اتفاق باعث پیوستن علاقه مندان این سبک بازی به سری جدید Black Ops 4 خواهد شد .

۴-انتشار نسخه بازسازی شده Black Ops 1 در کنار Black Ops 4

کمپانی اکتیویژن در بازسازی بازی Modern Warfare بسیار موفق عمل کرد . حال به نظر می آید این کمپانی می تواند با عرضه نسخه باز سازی سری اول این بازی در کنار بازی Black Ops 4 در داخل یک پکیج فروش بسیار بالاتری از حد تصور را برای خود در نظر بگیرد .

با همه این تفاسیر و بررسی های انجام شده Black Ops 4 با حفظ رویه همیشگی خود و اضافه کردن قابلیت های جدید که مورد انتظار کاربران است می تواند از اعتبار و  میراث کال آو دیوتی به خوبی حفاظت کند .

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها