عصبانیت گیمرها به دلیل حواشی ضد روسیه‌ی بازی Call Of Duty: Modern Warfare

0
160

بازی Call Of Duty: Modern Warfare به تازگی عرضه شده و در دسترس بازی‌بازان و مخاطبان قرار گرفته است. این عنوان شوتر اول شخص با این که توانسته نظر منتقدان و بازی‌بازان را به صورت جهانی جلب کند و به یک عنوان خوب تبدیل شود، اما حواشی بی پایانی دارد که مردم روسیه را عصبانی کرده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

همان طور که پیش از عرضه انتظار می‌رفت، بازی Call Of Duty: Modern Warfare توانست با ارایه یک بخش داستانی و تک نفره خوب و هیجان انگیز در کنار یک بخش آنلاین و چند نفره راضی کننده و سرگرم کننده، نظر بازی‌بازان و منتقدان را به دست آورد و به یکی از بهترین نسخه‌های سری ندای وظیفه (Call Of Duty)، حداقل در سال های اخیر تبدیل شود. در حالی که به نظر می‌رسد که همه چیز در مورد بازی Call Of Duty: Modern Warfare به درستی پیش می‌رود، اما حواشی پیرامون این عنوان به شدت چشمگیر هستند و در رسانه‌ها و میان بازی‌بازان بحث می‌شوند. به نظر می‌رسد که مردم و بازی‌بازان روسیه نسبت به داستان و روایت قصه عنوان Call Of Duty: Modern Warfare، به شدت ناراضی هستند و فکر می‌کنند که سازندگان این عنوان، یعنی استودیوی اینفینیتی وارد (Infinity Ward) کاملا بر ضد روسیه داستان سرایی کرده‌اند.

اگر سری به وب‌سایت متاکریتیک (Metacritic) بزنید و به صفحه بازی Call Of Duty: Modern Warfare بروید، مشاهده می‌کنید که امتیاز متاکریتیک این عنوان از نظر منتقدان، 85 است که نمره خوبی محسوب می‌شود اما ذر کنار این امتیاز، نمره مردم یا کاربران درج شده که عدد 3.4 را نشان می‌دهد که نمره بسیار بدی محسوب می‌شود.

تمام کسانی که با نسخه‌های پیشین سری ندای وظیفه، مخصوصا سه گانه Modern Warfare آشنا هستند، می‌دانند که بیشتر شخصیت های منفی و شرور (Villain) در این سری، تروریست‌ها و اشخاص روسی هستند که قصد نابودی دنیا را دارند و همیشه چهره زشت و کثیفی از آن‌ها نشان داده می‌شود. با این حال، در گذشته مشکلی برای آن بازی های قدیمی در کشور روسیه به وجود نیامده بود اما حالا داستان بازی Call Of Duty: Modern Warfare جدید، مورد انتقاد شدید بازی‌بازان، مخصوصا مردم و گیمرهای روسیه قرار گرفته است.

همین چند روز پیش بود که اعلام شد فروش بازی Call Of Duty: Modern Warfare در روسیه ممنوع است! بازی Call Of Duty: Modern Warfare طبیعتا در تمام نقاط جهان در دسترس است اما به نظر می‌رسد که فروش این عنوان در یک منطقه، ممنوع اعلام شده است! به تازگی یک توییت از طرف Call of Duty روسیه منتشر شده که اعلام می‌کند بازی Call Of Duty: Modern Warfare در شبکه پلی‌استیشن یا پلی‌استیشن استور شعبه روسیه، به فروش نمی‌رسد. هنوز به طور دقیق نمی‌دانیم که دلیل ممنوعیت فروش بازی Call Of Duty: Modern Warfare در کشور روسیه چیست اما بسیاری از مردم و رسانه‌ ها می‌گویند که به خاطر نوع روایت و داستان بازی، مقامات روسیه تصمیم به ممنوع کردن فروش آن گرفته‌اند. البته نکته عجیبی که در این مورد وجود دارد، این است که بازی Call Of Duty: Modern Warfare همچنان برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی (از طریق Battle.Net) و ایکس‌باکس وان به فروش می‌رسد اما نسخه پلی‌استیشن ۴ این عنوان با تحریم و ممنوعیت مواجه شده است. باید منتظر بمانیم و اخبار بیشتری را در مورد ممنوعیت فروش بازی Call Of Duty: Modern Warfare در روسیه بشنویم.

حال، حاشیه جدیدی پیرامون بازی Call Of Duty: Modern Warfare به وجود آمده است. در داستان و روایت بازی Call Of Duty: Modern Warfare نه تنها یک شخصیت شرور یا ویلن دیگر، یک مردِ روسی معرفی می‌شود، بلکه یکی از محوری ترین نقاط و بخش های داستان نیز در مورد روسیه به بدترین شکل ممکن پیش می‌رود و همان مرحه و سکانس مورد نظر، اصلی ترین دلیل برای شاکی شدن طرفداران و بازی‌بازان، مخصوصا بازی‌بازان و مردم روسی محسوب می‌شود. قصد اسپویل کردن داستان بازی Call Of Duty: Modern Warfare و لو دادن آن برای شما را نداریم اما باید بگوییم که یکی از وقایع داستان، از روی تاریخ واقعی برداشته شده و نشان می‌دهد که روسیه در یک حمله تروریستی، نقش کاملا مستقیم و تاثیر گذاری را ایفا کرده اما در حقیقت، این گونه نیست و روسیه کمترین تاثیر را در آن رویداد و اتفاق داشته است.

باید منتظر بمانیم و ببینیم که وضعیت بازی Call Of Duty: Modern Warfare چگونه می‌شود و پاسخ سازندگان و شرکت ناشر در مورد خط داستانی این عنوان چیست. همه ما می‌دانیم که از زمان جنگ سرد تا به حال، آمریکا و روسیه، بهترین دوست‌ها برای یکدیگر نبوده‌اند و به طور مستقیم و غیر مستقیم، همیشه با یکدیگر نبرد و حاشیه داشته‌اند که وارد مدیوم و صنعت بازی های ویدیویی و همچنین مدیوم سینما نیز شده است. به طور کلی گفته می‌شود که داستان بازی Call Of Duty: Modern Warfare پر از صحنه‌های خشن و زننده است و تاثیر بسیاری روی مخاطب و بازی‌باز می‌گذارد و حالا این بحث‌ها و حاشیه‌ها پیرامون بازی Call Of Duty: Modern Warfare بیشتر نیز شده است.

نظر شما در مورد حاشیه‌های ضد روسیه‌ در داستان بازی Call Of Duty: Modern Warfare چیست؟

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها