شرکت کپکام در حال توسعه چند بازی با موتور RE Engine است

0
۲۳
شرکت کپکام در حال توسعه چند بازی با موتور RE Engine است
شرکت کپکام

به نظر می‌رسد که شرکت کپکام (Capcom) و بازی‌بازان، از موتور RE Engine به شدت راضی هستند و حالا خبر رسیده که این شرکت در حال ساخت و توسعه چند بازی جدید با استفاده از این موتور گرافیکی است.

در چند سال اخیر، شرکت کپکام به همه ما ثابت کرده که راه درست را برای ساخت و توسعه عناوین مختلف، پیدا کرده است. این شرکت در سال 2017، فرانچایز مشهور و محبوب Resident Evil را با ساخت نسخه هفتم، ریبوت کرد و عناوین Resident Evil 2 Remake و Devil May Cry 5 نیز در حالی منتشر شدند که بازی‌بازان و طرفداران، به شدت از آن‌ها راضی بودند. جدای از طرز فکر و راه و روش جدید و فوق‌العاده کپکام برای ساخت عناوین اخیر، موتور گرافیکی جدید آن‌ها نیز در موفقیت بازی ها، بی تاثیر نبوده است. موتور گرافیکی RE Engine در این نسل توسط شرکت کپکام طراحی شده تا کار ساخت عناوین جدید را برایشان راحت کند و این موتور، این کار را به بهترین شکل ممکن انجام داده است. موتور RE Engine نه تنها جلوه‌های بصری و گرافیکی چشمگیری را ارایه می‌کند، بلکه تقاضای کم و معقولی نیز دارد و همیشه برای کاربران کنسول‌ها یا رایانه‌های شخصی، عملکرد خوب و قابل قبولی را به ارمغان آورده است.

در جلسه مالی اخیر شرکت کپکام، این شرکت تایید کرد که قصد دارد از موتور RE Engine برای ساخت عناوین روی نسل آینده کنسول ها نیز استفاده کند و آن‌ها این موتو را با امکان پشتیبانی از نسل بعد طراحی کرده‌اند. زمانی که از کپکام در مورد نقطه قوت آن‌ها در زمان کنسول‌های نسل بعد سوال شد، این شرکت چنین پاسخ داد:

عناوینی که ما در این نسل از سخت افزار با استفاده از موتور RE Engine توسعه دادیم، با استقبال بسیار خوبی مواجه شدند و از همان دوران ابتدایی ساخت و طراحی این موتور، ما این قابلیت را در نظر داشتیم که بتوانیم [موتور] را وارد مرحله توسعه در نسل آینده کنیم. همچنین، ما به RE Engine به چشم یکی از نقاط قوت خود در خلق عناوین در نسل بعدی نگاه می‌کنیم.

پس از این، از شرکت کپکام پرسیده شد که هم‌اکنون چند بازی در حال ساخت و توسعه با موتور RE Engine در دستور کار قرار دارد. کپکام به این سوال به طور مشخص و دقیق پاسخ نداد اما عنوان کرد که چندین پروژه با استفاده از این موتور محبوب، در دست ساخت قرار دارند.

با این که نمی‌توانیم تعداد دقیق بازی‌های در دست ساخت را اعلام کنیم اما چندین عنوان وجود دارند که به صورت داخلی با استفاده از موتور RE Engine در حال ساخت و توسعه هستند.

هنوز نمی‌دانیم که بازی‌های در دست توسعه شرکت کپکام، چه نام دارند اما می‌توانیم حدس‌های محتملی بزنیم. گزارش‌ها و شایعات حاکی از آن هستند که کپکام علاوه بر در نظر داشتن بازی Resident Evil 8، در حال توسعه عنوان Resident Evil 3 Remake نیز هست و همچنین می‌دانیم که کارگردان بازی Devil May Cry 5، آقای هیدکی ایتسونو (Hideaki Itsuno) برروی یک پروژه جدید مشغول است که احتمالا Dragon’s Dogma 2 باشد. نمی‌توان پیش بینی کرد که موتور RE Engine برای عناوین جهان آزاد نیز مناسب است یا خیر اما به قطع می‌توان بیان کرد که این موتور، یکی از نقاط قوت کپکام در سال های اخیر بوده است.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از