CES 2020: آماده شدن توئیتر و فیس‌بوک برای بزرگ‌ترین نمایشگاه تکنولوژی دنیا

CES 2020

نمایشگاه CES که هر ساله در تاریخ 7 ژانویه در لاس وگاس برگزار می‌شود، فقط مختصر به رونمایی از انواع لپ‌تاپ،گوشی و تلویزیون گران قیمت نیست، بلکه به نظر می‌رسد این بار نوبت به Twitter و Facebook رسیده است که کمی گرد و خاگ به پا کنند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از سی نت، معمولا تا پیش از این، کمپانی‌های دیجیتال مثل Twitter و Facebook نقش چندان پر رنگی در نمایشگاه‌های این چنینی نداشته اند، چون معمولا هدف از شرکت کردن در این نمایشگاه‌ها، رونمایی و عرضه‌ی محصولات فیزیکی بوده که این دو شرکت مذکور تا پیش از این روی آن فعالیت گسترده‌ای نداشته‌اند.

با این حال فیس بوک مالک Oculus، شرکت تولید کننده‌ی هدست‌های واقعیت مجازی است و توئیتر هم به فکر همکاری با شرکت‌های پخش زنده و لیگ‌های ورزشی افتاده است.

رشد این شرکت‌ها پس از مطرح شدن مشکلات حریم خصوصی و سیاسی کمی کند و تا حدی متوقف شده است. به طور مثالرسوایی موسوم به  Cambridge Analytica پس از افشا شدن فروش اطلاعات 87 میلیون کاربر Facebook، سر و صدای بسیار زیادی کرد.

در مقابل، Twitter مدت‌هاست به خاطر اقدام نکردن علیه بداخلاقی‌ها و درگیری‌های لفظی آنلاین، زیر بار سرزنش و انتقاد قرار دارد.

 

فیس بوک در حالت دفاعی

پس از سر و صدای زیادی که رسوایی Cambridge Analytica به پا کرد، Facebook زیر بار فشار زیادی قرار گرفت.

در نمایشگاه CES 2020 فیس بوک با یکی از بزرگترین منتقدین خود روبرو خواهد شد و آن منتقد هم کسی نیست به جز اپل!

تیم کوک، مدیر عامل اپل قبلا هم فیسبوک را به خاطر هدف گرفتن کاربرانش با تبلیغات و کسب در آمد از این طریق، سرزنش کرده بود.

برای اولین بار در طول 28 سال گذشته، اپل تصمیم گرفته است در نمایشگاه CES شرکت کند و از قضا، این اتفاق همزمان با شرکت کردن Facebook در این نمایشگاه خواهد بود.

 

همکاری‌های توئیتر

توئیتر هیچ گجتی برای ارائه در CES 2020 نخواهد داشت، اما این شرکت عزم خود را جزم کرده است تا تغییراتی به شبکه‌ی اجتماعی خود بدهد و آنرا به سمت و سوی پخش‌های زنده و جشنواره‌ها سوق دهد.

توئیتر تبلیغات سیاسی را کاملا از بین برده است و به دنبال راه‌های جدید و موثرتری در مقابله با درگیری‌های لفظی آنلاین و ناهنجاری‌های رفتاری است تا بتواند مجددا کنترل کل شبکه را در دست بگیرد.

 

قدرت شبکه‌های اجتماعی

در طول نمایشگاه CES 2020، علاوه بر پرداختن به دستاورد‌های جدید، شبکه‌های اجتماعی همچنین در جایگاه ثابت شده‌ی خود قدرت نمایی خواهند کرد.

گفته می‌شود فقط در طول نمایشگاه CES 2019، بیشتر از 5000 توییت در یک ساعت و در حدود 1.2 میلیون پست و استوری اینستاگرام رد و بدل شد.

موسسه‌ی Consumer Technology Association که وظیفه‌ی نظارت بر CES 2020 را دارد، گفته است امیدوار است نمایشگاه امسال با استقبال خوبی از سوی شبکه‌های اجتماعی روبرو شود.

 

با بازگشت شرکت‌های با سابقه‌ی تکنولوژی به شوی مصرفی محصولات مصرفی لاس وگاس/ CES، به نظر می‌رسد خبرهای زیادی از آنها روی توئیتر و فیس بوک داشته باشیم.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها