سکوت؛ اولین رکن بقا در شهر نفرین شده

0
0

 days gone نام یکی از معدود بازی های رایانه ایی است که بعد از گذشت دو سال هنوز زمان دقیق عرضه این بازی مشخص نشده است. این بازی با سبک اکشن- ترسناک در یک محیط جهان باز برای کنسول بازی پلی استیشن ۴ عرضه خواهد شد. days gone گوشه ایی از شمال‌غربی اقیانوس آرام را روایت میکند محیط زیبایی که به دست موجوداتی مشابه زامبی به ویرانه تبدیل شده است .

کمپانی سونی علاقه بسیاری به موجودات زامبی دارد . اما در هر بازی قابلیت هایی را اضافه می کند که مانند نسخه اول این موضوع برای کاربران جذابیت دارد . البته بازی days gone را می توان آن را  ترکیب و تلفیقی از فضای سریال The Walking Dead و بازی  The Last of Us دانست . دو عنوانی که در کنار برترین سریال ها و بازی های رایانه ایی قرار دارند . days gone قطعا در سال ۲۰۱۸ میلادی عرضه می شود و قصد داریم به بررسی این بازی گرافیکی که قرار است از رزولوشن ۴k نیز پشتیبانی کند بپردازیم:

Days Gone سکوت  را اولین رکن بقا می دانی کسی که این قانون را زیر پا بگذارد فقط مرگ است تاوانش مرگ است .

داستان بازی دو سال پس از انتشار ویروسی مخرب را روایت می‌کند که تقریبا نسل بشریت را از بین برده است .  تنها تعداد کمی از مردم باقی مانده‌اند که آن‌ها نیز ترجیح می‌دهند به جای رویارویی با زامبی‌ها در خانه‌ها و کمپ‌های مردمی پنهان شوند تا شاید شانس این‌را داشته باشند زنده بمانند. این بیماری میلیون‌ها نفر را به موجودات وحشی و بی مغز و خطرناک تبدیل کرده است که به آنها «فریکر» Freaker می‌گویند.  بازماندگان در دنیایی زندگی می‌کنند که منابع بسیار محدودی دارد .

فریکر ها  در واقع زنده هستند و مانند بازماندگان دیگر برای بقا تلاش می‌کنند. فریکرها به راحتی نمی‌میرند و بیرحمانه به همه چیز و همه کس حمله می‌کنند. آن‌ها سریع حرکت می‌کنند و جالب است بدانید که مدام به دنبال آب و غذا می‌گردند در نتیجه  جوانمردی کاملا فراموش شده و هر کس برای نجات خود حاضر است دست به هر کاری که لازم باشد بزند.

این جا است که شما در نقش فردی به نام دیکون قرار می گیرید هیچ امید و مروتی برایش باقی نمانده است. او از گذشته تنها خاطرات زنی که دوستش داشته را در ذهن دارد. دیکون عضو گروهی از موتورسواران است که دنیا برای آن‌ها در جاده‌ها خلاصه شده و دیگر زندگی و دوستی برایشان معنایی ندارد. تنها هدف کشتن فریکر ها برای زنده ماندن است . البته نکته جالب این است که بازی در یک محیط جهان باز اتفاق می افتد و کاربران می توانند با روش های گوناگون به مبارزه بپردازند .

تعداد دشمنان در بازی بسیار زیاد است و شامل فریکر‌ها، راه‌زنان، بازماندگان دیگر و حتی حیواناتی است که به ویروس مبتلا شده اند است . شاید بتوان این بازی را در همین جمله خلاصه کرد .

در این دنیای بی‌رحم، سکوت اولین رکن بقا است و تاوان کسی که این قانون را زیر پا بگذارد فقط مرگ است، حالا یا به دست هم‌گروهی‌هایش یا به دست فریکر‌ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از