چطور به بخش developer options گوشی های اندرویدی دسترسی پیدا کنیم؟

0
208
چطور به بخش developer options گوشی های اندرویدی دسترسی پیدا کنیم؟

developer options یکی از قابلیت های مخفی سیستم عامل اندرویدی است که قابلیت های بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می دهد، امروز قصد داریم به بررسی آشکار کردن این ویژگی بپردازیم.

یک مجموعه مخفی از گزینه های توسعه دهنده در گوشی های اندروید وجود دارد که می توانید به سادگی به آن دسترسی پیدا کنید، USB debugging گوشی خود را فعال کرده، bootloader گوشی خود را اجرا کنید تا بتوانید گوشی هوشمند خود را روت کنید یا اینکه سرعت انیمیشن های گوشی را تغییر دهید و به نوعی به شخصی سازی آن ها بپردازید. developer options تمام این قابلیت ها را در خود جای داده با این وجود به صورت مخفی در منوی تنظیمات گوشی هوشمند اندرویدی شما قرار دارد.

اگر به این بخش نیاز دارید و تاکنون ترفند آشکار کردن developer options خود را انجام نداده اید با ما همراه شوید. علت مخفی بودن این بخش را باید این موضوع دانست که developer options برای برنامه نویسان طراحی شده است که قصد دارند موارد مختلفی را روی گوشی خود اجرا کنند و تغییراتی را به وجود آورند که روی عملکرد گوشی اندرویدی تاثیر گذار است.

developer options یکی از قابلیت های مخفی سیستم عامل اندرویدی است

آموزش دسترسی به بخش USB debugging

به همین دلیل به نظر منطقی نیست که این بخش در اختیار کاربران عادی قرار گیرد زیرا ممکن است با ایجاد تغییر در برخی از بخش ها گوشی هوشمند شما با مشکلاتی رو به رو شوند، از این رو اگر قصد دارید فعالیتی انجام دهید که به این بخش نیاز است می توانید آن را فعال کنید؛ در غیر این صورت نیازی به این بخش نیست.

به طور کلی برای فعال کردن این بخش نیاز است که وارد بخش تنظیمات شوید و گزینه Build number را در این قسمت پیدا کنید.این گزینه در گوشی های مختلف جایگاه های خاصی دارد و باید مسیر زیر را برای دسترسی به آن پیدا کرد. البته در حالت عادی باید در مسیر Settings > About phone > Build number حرکت کنیم.

دسترسی به Build number در گوشی های سامسونگ:

Settings > About phone > Software information > Build number

دسترسی به Build number در گوشی های سامسونگ:

دسترسی به Build number در گوشی های HTC:

Settings > About > Software information > More > Build number

دسترسی به Build number در گوشی های ال جی:

Settings > About phone > Software info > Build number

حال باید این گزینه را 7 بار تاچ کنید تا بتوانید به بخش مورد نظر دسترسی پیدا کنید، در نظر داشته باشید که در انتها پیامی مبنی بر You are now a developer مشاهده خواهید کرد.

 گزینه  developer options را در منوی تنظیمات گوشی خود مشاهده کنید.

پس از فعال کردن این بخش می توانید گزینه  developer options را در منوی تنظیمات گوشی خود مشاهده کنید.

اگر قصد دارید این گزیه را غیر فعال نیز کنید در بخش developer options در گزینه ی اول می توانید تیک فعال سازی آن را غیر فعال کنید. پس از غیر فعال سازی این بخش می توانید باز هم به آن دسترسی داشته باشید و تنها باید تمام مواردی که برای فعال سازی اعلام شد را دوباره تکرار کنید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها