مبارزه در یک جهان واقعی به سبک فاینال فانتزی

 بازی رایانه ایی Dissidia Final Fantasy NT یک بازی دیگر  مبارزه ای  با ویژگی های اکشن نقش آفرینی از سری بازی های خاطره انگیز فاینال است . شاید برترین تفسیر را از این بازی وب سایت خبری IGN داشته است که این بازی را اینگونه توصیف کرده : Dissidia Final Fantasy NT ادامه ای  قابل احترام از این بازی نقش آفرینی می باشد که ممکن است بهترین بازی مبارزه ای نباشد اما در این سبک (مبارزه ای) بسیار مهیج و نوآورانه به نظر می رسد. Dissidia Final Fantasy NT در تاریخ ۱۰ بهمن سال ۹۶ به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۴ با قیمت ۵۹.۹۹ دلار در اختیار کاربران پلی استیشن استور قرار گرفت.

شاید کمتر کسی اولین نسخه این سری بازی را به خاطر داشته باشد. اولین نسخه از این بازی بیش از سی سال پیش منتشر شد. به همین دلیل وجود شخصیت های این سری فاینال کافی است تا مخاطبین بسیاری را به سمت خود بکشاند و بدون شک مخاطبین پرتعداد این سری بازی هر ساله باعث انتشار نسخه ی جدید این بازی هستند  در این نسخه شخصیت های محبوبی مثل لایتنینگ و کلود در بازی حضور خواهند داشت.

داستان این بازی داستان وقایع پس از دو نسخه قبلی Dissidia را روایت می‌کند و شما باید در ابتدا انتخاب کنید که می خواهید در نقش قهرمان داستان ( به زبان یونانی پروتاگونیست ) یا در نقش مقابل قهرمان ( به زبان یونانی آنتاگونیست‌) قرار بگیرید.

هماطور که بیان شد داستان بازی Dissidia Final Fantasy NT مبارزه میان قهرمان و دشمنان آن ها است که دارای حالت داستانی،حالت آفلاین ،حالت آنلاین فردی و حالت آنلاین تیمی است . البته تفاوت این دو حالت آنلاین این است که در اولی شما به صورت اتفاقی در یک تیم قرار می گیرید اما در حالت تیمی  شما با دوستانتان در یک گروه قرار می گیرید.

در این بازی گروه ها در قالب تیم های سه نفری است که مبارزه را آغاز می کنند،اما بزرگترین تفاوت اینجا رقم می خورد که بازی در یک از فضا و میدان بسیار بزرگ‌تر  رخ می دهد فضایی که به شما آزادی عمل بسیاری می‌دهد. همین بزرگی میدان مبارزه در کنار تیمی بودن هر مبارزه بازی را به‌شدت از هر بازی دیگر مبارزه‌ای تاکتیک‌پذیرتر می‌کند.

بازی Dissidia Final Fantasy NT ویژگی های بسیاری برای موفقیت دارد، شخصیت های نوستالژی،بازی در یک محیط جهان باز و… ویژگی های منحصر به فرد این بازی رایانه ایی است اما در مقابل زمان مبارزه بسیار کوتاه به نظر می رسد. زمان کم در کنار حضور در یک میدان جنگ بسیار بزرگ کمی آزار دهنده است تصور کنید شش نفر در یک مبارزه قرار می‌گیرند و با توجه به طیف گسترده مبارزات و تاکتیک های مختلف بازی به به‌تنهایی گیج‌کننده و مبهم است حالا این ابهام با وجود زمان کم برای هماهنگی بسیار ناراحت کننده است. با این وجود پیش بینی می شود این بازی در کنار برترین بازی های سال ۲۰۱۸ قرار گیرد.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در ساعت ۹ هر شب به آخرین اخبار حوزه تکنولوژی گوش دهید