سه نسخه ابتدایی بازی DOOM برای کنسول‌ها عرضه شدند

0
0

سه نسخه ابتدایی بازی DOOM به تازگی و به طرز غافلگیر کننده برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار گرفتند. برای دریافت جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

شرکت بتسدا (Bethesda) و استودیوی اید سافتور (id Software) به تازگی و به مناسبت تولد 25 سالگی سری بازی‌های افسانه‌ای DOOM، بازی‌های DOOM و DOOM II و DOOM 3 را برای کنسول‌های نسل هشتم منتشر کردند. این عناوین ابتدا برای کنسول نینتندو سوییچ عرضه شدند اما خیلی سریع برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس 360 نیز در دسترس قرار گرفتند. البته کار شرکت بتسدا، به نوعی به مناسبت برگزاری مراسم QuakeCon نیز بوده است و آن‌ها به طرز غافلگیر کننده ای در آستانه شروع این مراسم، این سه بازی قدیمی و کلاسیک را برای کنسول‌های نسل هشتم عرضه کرده‌اند.

برای کسانی که با نسخه‌های کلاسیک سری DOOM آشنایی ندارند و با نسخه‌های اخیر و تازه به این سری جذب شده‌اند، باید توضیح دهیم که اولین نسخه از بازی DOOM در سال 1993 عرضه شد و یکی از اولین و مهمترین بازی‌ها در سبک شوتر اول شخص در تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شود.

نسخه نسل هشتمی این بازی به مانند دیگر نسخه‌های DOOM، دارای مودهای همکاری یا Co op چهار نفره و البته مود Deathmatch هستند و همچنین بسته گسترش دهنده Episode IV: Thy Flesh Consumed را در خود دارد.

بازی DOOM II برای اولین بار در سال 1994 عرضه شد و نسخه نسل هشتمی این عنوان نیز دارای مودهای همکاری چند نفره و Deathmatch است و شامل Master Levels نیز می‌شود. در آخر، بازی DOOM 3 قرار دارد که برای اولین بار در سال 2004 عرضه شد و عصر و نسل نوینی را برای سری به وجود آورد. بازی DOOM 3 دارای بسته‌های گسترش دهنده و الحاقی Resurrection of Evil و The Lost نیز می‌شود که مراحل جدیدی را به بازی اضافه می‌کنند.

این سه بازی قدیمی و کلاسیک هم‌اکنون با قیمت‌های نسبتا خوب و عادلانه برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ در دسترس قرار دارند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از