بازی ها

Dreams ؛معرفی یک بازی خلاقانه برای کنسول بازی پلی استیشن چهار

کالاسودا - کالاسودا- بازی رایانه ایی Dreams را می توان یک سری بازی رایانه ایی جدید معرفی کرد بهتر است آن را ابزار بازی سازی بنامیم. این بازی توسط استودویوMedia Molecule توسعه یافته و قرار است در سال ۲۰۱۸ توسط کمپانیSony Interactive Entertainment منتشر خواهد شد. تمرکز اصلی این بازی را باید مطابق شعار این بازی که از سه قسمت بازی،خلق کردن و به اشتراک گذاشتن تشکیل شده است دانست. بازی Dreams را می توان به گونه ایی ادامه دهنده بازی LittleBigPlanet که طرفداران بسیار زیادی در سال های اخیر پیدا کرده است دانست.این بازی قابلیت هایی را به کاربران می دهد تا طراحی کنند، کد نویسی انجام دهند، مدل سازی کنند، موسیقی بسازند، انیمیشن درست کنند و تقریبا هرکار قابل تصوری که در ساخت یک بازی، فیلم کوتاه، نقاشی یا صحنه‌های تعاملی، قابل انجام است را به آسانی، به سرعت و با جزئیات بی نظیر انجام دهند.

با توجه به مطالب یاد شده امکان دارد ساختن شخصیت های و استفاده از برخی قابلیت ها به نظر جذاب نباشد در نتیجه اگر ترجیح می‌دهید خود را درگیر تنظیم دقیق هر یک از اجزا نکنید، می‌توانید از مدل‌ها، موسیقی‌ها و انیمیشن‌های ساخته شده توسط دیگر پلیرها در پروژه خود استفاده کنید.

نقش اول بازی رایانه ایی Dreams را می توان Imp دانست.  این موجود خندان و کوچک، به طور کلی نقش نشان‌گر را در بازی ایفا می‌کند،با استفاده از این اشیا را می توان به حرکت در آورد و ساخته های خود را ویرایش کرد. این موجود دسترسی های بسیاری زیادی به شخصیت هایی که ساخته ایی دارد و می تواند آن ها را به حرکت در آورد. کاربران می توانند برای کنترل Imp از کنترلرهای DualShock 4 یا PlayStation Move استفاده کنند.مطابق انتظار نیز می‌توانید چهره Imp را به دلخواه خود شخصی سازی کنید، حالت صورت او را تغییر دهید، رنگ آن را عوض کنید یا با استفاده از وسایل تزئینی مانند هدفون، عینک و گوش حیوانات، آن را بیارایید.

بازی Dreams با یک بخش داستانی آغاز می شود و وارد یک محیط بازی می شویم که به صورت تکنفره و دو نفره قابل اجرا است . در بخش داستانی دو شخصیت اصلی وجود دارد . خرسی عروسکی به نام Frances و همراهش روباهی به نام Foxy نقش های این قسمت را ایفا می کنند. این بخش دارای چندید پازل و دشمنانی برای مبارزه است. پس از این مرحله وارد بخش Art می شویم این بخش یک بازی ماجراجویی است که بعد از گذر از مراحل اولیه به یک موجود به نام Debug تبدیل می شویم .

به نظر می رسد این سبک بازی های رایانه ایی برای کنسول بازی پلی استیشن چهار بسیار پرطرفدار است. بازی های گذشته نشان می دهد بدون شک این بازی با فروش بسیار خوبی رو به رو خواهد شد. حال باید دید Dreams می تواند تمام نیاز های بازی های این سبک را به صورت یکجا براورده کند و به یکی از پرفروش ترین بازی های سال جاری تبدیل شود.

با ما در کانال تلگرام کالاسودا همراه باشید

 

 

 

مطالب مرتبط

برو بالا