الکترونیک آرتس مدتی است که برروی پروژه‌های نسل بعدی کار می‌کند

0
0

هر روز به انتشار کنسول‌های نسل جدید نزدیک تر می‌شویم و کم کم باید به فکر خداحافظی با کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان خود باشیم. شرکت‌ها و استودیوهای توسعه دهنده بازی‌های ویدیویی، دیگر تمرکز کامل خود را برروی نسل هشتم نمی‌گذارند و نگاهی جدی به نسل بعدی و ساخت پروژه‌ها و بازی‌های مخصوص به آن نسل دارند که در این بین، شرکت الکترونیک آرتس نیز از این قاعده جدا نیست.

با معرفی و اعلام رسمی زود هنگام دو شرکت سونی و مایکروسافت، بازی‌بازان خیلی زودتر از آن چیزی که باید، از در دست ساخت بودن کنسول‌های نسل بعدی با خبر شدند. درست است که شایعات بسیاری در این مدت به گوش می‌رسید اما هیچ چیز مانند اعلام رسمی مایکروسافت در کنفرانس E3 2019 یا پرده برداری کردن مارک سرنی از سخت افزار کلی پلی‌استیشن بعدی، برای ما هیجان انگیز نیست. همین معرفی زودهنگام باعث شده تا بازی‌بازان از هم‌اکنون برای عرضه کنسول‌های نسل بعدی آماده باشند و به نظر می‌رسد که بازی‌بازان تنها افراد آماده برای دیدن نسل بعد نیستند. این طور که به نظر می‌رسد، شرکت‌ها و استودیوهای توسعه دهنده بازی‌های ویدیویی بخش زیادی از تمرکز خود را برروی ساخت و توسعه بازی‌های نسل بعدی گذاشته‌اند که شرکت بزرگی مانند الکترونیک آرتس (Electronic Arts) نیز از این قاعده جدا نیست.

در گزارش مالی سه ماهه ابتدایی سال مالی 2020، آقای Blake Jorgensen، مدیر مالی شرکت الکترونیک آرتس در مورد نسل بعدی صحبت کرد. طبق صحبت‌های Blake Jorgensen، شرکت الکترونیک آرتس مدت زمان قابل توجهی است که در حال کار برروی چند پروژه نسل بعدی به سر می‌برد. او همچنین عقیده دارد که بخش بزرگی از صنعت (بازی‌های ویدیویی)، هم‌اکنون در حال انجام چنین کاری هستند و آن‌ها قطعا برای چیزهایی که در آینده نمایش خواهند داد، هیجان زده اند. البته آقای Blake Jorgensen توضیح می‌دهد که تنها هدف آن‌ها هم‌اکنون تمرکز برروی نسل جدید نیست و آن‌ها قطعا به فکر بازی‌بازان نسل کنونی نیز هستند. به عنوان مثال، او به بازی Meddan اشاره می‌کند و می‌گوید که این بازی برروی هر دو نسل منتشر خواهد شد.

دریافتن این که شرکت بزرگی مانند الکترونیک آرتس در فاصله حدود یک سال مانده تا آغاز نسل جدید، در حال کار برروی پروژه‌های نسل بعدی است، قطعا غافلگیر کننده نیست و ما را متعجب نمی‌کند اما به صورت کلی زمانی که تب و تاب و هیجان نسل جدید را مشاهده می‌‌کنیم، خوشحال و هیجان زده می‌شویم. شاید یکی از عناوینی که بازی‌بازان و طرفداران دوست دارند در نسل بعد از الکترونیک آرتس ببینند، عنوان Dragon Age 4 باشد که می‌دانیم در دست توسعه است و قطعا انتظار داریم تا یک بازی نقش آفرینی فوق‌العاده از کار در بیاید.

نظر شما در مورد نسل بعدی کنسول‌ها و آغاز به کار شرکت‌ها و استودیوها جهت ساخت بازی برای آن نسل چیست؟

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از