eCaravan بزرگ‌ترین هواپیمایی برقی

سازنده موتورهای الکتریکی مستقر در سیاتل، مگنیکس امیدوار است که آینده هواپیماهای برقی با انتشار کربن صفر را با هواپیمای برقی eCaravan متحول کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از سی نت، هوایپمای برقی Cessna Caravan 208 که موتور مونیکس را در خود جای داده توانسته نظرها را به خود جلب کند. موتور Magni500 که نیروی تک موتور “eCaravan” را تأمین می‌کند؛ 750 اسب بخار نیرو دارد که طبق ادعای مگنیکس در رده‌ی “هواپیماها با برد متوسط ” بوده و می‌تواند بین 5 تا 19 مسافر را جا به جا کند.

مزایا و چالش‌های هواپیمای برقی eCaravan

طبق پیش بینی‌ها هواپیماهای دارای انتشار کربن صفر، نیاز به نگهداری کمتری نسبت به هواپیماهای مبتنی بر سوخت دارند و بین 50 تا 80 درصد در ساعت ارزان‌تر خواهند بود؛ در نهایت تهیه بلیط این هواپیماها هزینه‌ی کمتری خواهد داشت.

اما فایده اول این هواپیما میزان انتشار صفر کربن است. طبق تخمین‌ها میزان انتشار جهانی کربن و تولید گازهای گلخانه‌ای از حمل و نقل هوایی در حدود 5/5 درصد است که هواپیماهای برقی مانند eCaravan می‌توانند این مشکل را حل کنند.

علاوه بر مزایا، چالش‌های پرواز با هواپیماهای برقی بسیار زیاد است. مگنیکس باید ثابت کند که باتری‌های لیتیوم یونی که به موتورها نیرو می‌دهد؛ می‌تواند در زمان پرواز دوام بیاورد.

چالش دیگر وزن است. یک هواپیما نه تنها وزن خود، بلکه مسافران و محموله‌هایش را باید از زمین بلند کند. بنابراین باتری به کار رفته باید این قابلیت را داشته باشد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها