FBI  در نبرد با اپل پیروز شد

FBI  در نبرد با اپل پیروز شد|کالاسودا

FBI  در نبرد با اپل پیروز شد|کالاسوداکالاسودا_روز گذشته دادگاه فدرال ایالات متحده طی حکمی اعلام کرد FBI  اجباری ندارد در خصوص نحوه هک کردن سیستم آیفون ۵   توضیحی به مقامات این شرکت ارائه کند.

یک سال پیش تلفن همراه یک فرد متخاصم و تروریست که طی یک حمله تروریستی مورد استفاده قرار گرفته بود ، مورد بحث و مناقشات قانونی قرار گرفت .

در همان سال بود که سازمان FBI  از شرکت اپل خواست رمز سیستم تلفن همراه تروریست مذکور را باز کرده و کمک کنند اطلاعات تلفن وی مورد استفاده قرار گیرد .

اما آن چه جالب تر بود . واکنش اپل و عدم موافقت این شرکت برای همکاری با موضوع هک تلفن همراه این تروریست بود . مدتی بعد FBI  اعلام کرد برای دسترسی به تلفن همراه یاد شده نیازی به همکاری اپل ندارد و متخصصین این سازمان خود موفق به دستیابی به اطلاعات مورد نیازشان شده اند .

پس از آن بود که روند درگیری بین اپل و FBI  بالا گرفت . وزارت دادگستری ابتدا علیه اپل به دادگاه دعوی داد اما خیلی زود در ماه سپتامبر ۲۰۱۶ پرونده حقوقی قانون آزادی توسط اپل به راه افتاد و اطلاعات مربوط به روش هکینگ مورد استفاده دولت در دسترس مقامات قضایی قرار گرفت

این موضوع به این نکته فرعی تاکید داشت که تلفن همراه کاربران بسیاری رد معرض خطر قرار دارند و از این پس FBI  م.ی تواند به شکل مخفیانه اطلاعات صدها کاربر را رصد کند.

این موضوع جنجالی تا کنون بارها به دادگاه های مختلف ایالات متحده ارجاع داده شده و البته مورد هجمه بسیاری از شبکه های اجتماعی و متخصصین قرار گرفته است .

با این وجود نمی توان اطمینان داشت جلسه اخیر و رای که به نفع FBI  صادر شده پایدار باشد و احتمال می رود به زودی دور جدیدی از مشکلات این شرکت و FBI  به راه بیفتد . باید منتظر بود و دید .

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها