شباهت های بین بازی های PUBG و بازی Fortnite دردسر ساز شد

کالاسودا-  شباهت های بین بازی های PUBG و بازی Fortnite دردسر ساز شد. این دو بازی که از پرطرفدارترین بازی های موجود در بازار جهانی هستند وارد مشکلات جدیدی شده اند و استودیوی کره ایی بازیساز  PUBG Corpتصمیم به شکایت از استودیو سازنده Fortnite دارد.

خبر هایی امروز منتشر شد که نشان می دهد استودیوی بازیسازی PUBG Corp -که خود زیر نظر استودیوی بازیسازی Bluehole فعالیت می‌کند، علیه استودیوی اپیک گیمز در دادگاه شهر سئول شکایت کرده و این موضوع را به این دادگاه مرکزی عالی سپرده است تا آن ها مطابق قوانین به بررسی بازی Fortnite بپردازند تا مشخص شود این شباهت ها با منظور تقلید و کپی برداری از بازی مشهور آن ها نامیده می شود یا مطابق برخی شباهت ها میان بازی های رایانه ایی دیگر است .

به طور کلی مشکلات تنش‌ها بین این دو استودیو در ماه سپتامبر ۲۰۱۷ میلادی آغاز شده بود هنگامی که استودیوی‌ بازیسازی PUBG Corp ، ادعا می‌کند که رابط‌کاربری و نحوه‌ی گیم‌پلی بازی Fortnite شباهت‌هایی با بازی آنها دارد.

این مشکلات را در کنار این موضوع قرار دهید  که این استودیوی‌ بازیسازی  از موتور‌ بازی‌سازی ساخت Epic برای توسعه بازی خود استفاده می‌کند و حال ممکن است اپیک‌- که حالا به رقیب‌شان در سبک بازی‌های بتل‌رویال تبدیل شده است‌-امکانات و مزایایی را که از طریق آپگرید کردن موتور بازیسازی «آنریل انجین» فراهم می‌شود را در انحصار خودش نگه دارد و از آن برای توسعه بازی Fortnite بهره‌ ببرد.

شاید دانستن زمان دقیق این شکایت خالی از لطف نباشد و آشکارا نشان می دهد که استودوی کره ایی PUBG Corp  نگرانی بسیاری از بابت رقیب خود دارد و این شکایت زمانی مطرح شد در ژانویه سال ۲۰۱۸ که برای انتشار بازی Forntine در کشور کره ی جنوبی با ناشر کره‌ای Neowis Gamesبه تفاوق رسید و شروع به  همکاری با آن ها کرد.

                                                   با ما در کانال تلگرام کالاسودا همراه باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها