NFC

NFC یک نوع تکنولوژی ارتباطی بی سیم با فرکانس بالا و برد کوتاه است که باعث می شود وسایلی که در مجاورت یکدیگرند (با فاصله حداکثر 10 سانتی متری) بتوانند جهت انتقال اطلاعات با هم در ارتباط باشند.

مهم‌ترین کاربرد NFC، پرداخت پول از طریق گوشی‌های هوشمند است. برای این منظور، کاربر اطلاعات مربوط به کارت اعتباری خود را در گوشی ذخیره می‌کند و در زمان خرید، گوشی را به دستگاه NFC خوان نزدیک می‌کند تا پرداخت انجام شود.

این فناوری به طور کامل با بلوتوث و wifi گوشی شما هماهنگ است؛ به طوری که می‌تواند ارتباط بین دو دستگاه را از فاصله‌ای دورتر میسر کند. مهم ترین امتیاز NFC بر بلوتوث، زمان کوتاه تر نصب آن روی دستگاه است؛ به جای اجرای دستی پیکربندی جهت شناسایی بلوتوث در NFC اتصال در آن واحد (کمتر از 10/1 ثانیه )برقرار می شود.

به خاطر برد کوتاه تر NFC نسبت به بلوتوث، درجه امنیت بالاتری برای دستگاه ایجاد می شود. به همین دلیل استفاده از NFC به خصوص در محیط های شلوغ مناسب تر است. همچنین NFC در حالتی که یکی از دستگاه ها بدون باتری باشد، کار می کند.

« بازگشت به لیست کلمات واژه نامه
نظرتان در مورد این مطلب چیست؟

نظر خود را اینجا بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مجله اینترنتی کالاسودا یک وب سایت خبری تحلیلی، تکنولوژی می باشد که در زمینه های نقد و بررسی تخصصی،تریلر، تکنولوژی و ترفندها می باشد که با هدف ارائه به روز ترین مطالب در خدمت شما عزیزان می باشد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

© کپی هر کدام از مطالب این سایت تنها با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.

برو بالا