گوگل استیدیا تنها یک نتفلیکس برای بازی‌ها نیست

0
۴
به زودی اطلاعات دقیقی از پلتفرم گوگل استیدیا منتشر خواهد شد
گوگل استیدیا

سرویس استیدیا (Stadia) از طرف شرکت گوگل (Google)، یکی از سرویس‌های بازی است که قدم در راه آینده می‌گذارد و قصد دارد تحولی را در صنعت بازی های ویدیویی ایجاد کند. در حالی که بسیاری از مردم فکر می کنند که گوگل استیدیا یک سرویس شبیه به نتفلیکس برای بازی‌ها است، اما مدیران این شرکت این موضوع را کاملا رد می‌کنند.

از آن جایی که سرویس هایی مبتنی بر فناوری ابری یا Cloud خیلی در صنعت بازی های ویدیویی شناخته نیستند و برای مردم، درک چنین سرویسی در ابتدا سخت و گیج کننده است، سوال های بسیاری به وجود می‌آید. به عنوان مثال، گوگل استیدیا برروی دستگاه ها یا دیوایس های مختلف، به چه گونه‌ای عمل می‌کند؟

چه بازی‌هایی در گنجینه آن خواهد بود و البته مشترک شدن در آن به چه صورتی است؟

بسیاری از مردم هم‌اکنون فکر می‌کنند که گوگل استیدیا یک سرویس شبیه به سرویس محبوب و شناخته شده نتفلیکس است که به جای فیلم ها و سریال‌های مختلف، بازی های ویدیویی در آن قرار می‌گیرد. با این حال، رئیس گوگل استیدیا، آقای Andrey Doronichev به تازگی این موضوع را به طور کامل رد کرده است.

آقای Andrey Doronichev طی یک نشست پرسش و پاسخ جالب و مفید، به سوال هایی که در مورد گوگل استیدیا وجود داشت، پاسخ دادند که البته سوال های مردم در مورد استیدیا، تقریبا زیاد و قابل توجه بود.

به عنوان مثال، در مورد سرویس پریموم استیدیا که با نام Stadia Pro شناخته می‌شود و به مشترکین، اجازه دسترسی به امکانات ویژه و رزولوشن 4K را می‌دهد سوال پرسیده شده است. زمانی که از رئیس استیدیا در مورد بازی‌های رایگان سرویس Stadia Pro سوال شد، Andrey Doronichev روشن سازی کرد که مشترکین تنها یک بازی در ماه را به عنوان بازی رایگان دریافت خواهند کرد. او در ادامه این چنین توضیح داد:

باید روشن سازی کنم که Stadia Pro برخلاف چیزی که برخی از مردم اشاره کردند، یک «نتفلیکس برای بازی‌ها» نیست. برای یک مقایسه نزدیک تر، می‌توان به سرویس هایی مانند ایکس‌باکس لایو گلد (Xbox Live Gold) یا پلی‌استیشن پلاس (Playstation Plus) اشاره کرد. مشترکین Pro می‌توانند امکان استریم به صورت 4K و با قابلیت HDR، صدای 5.1، تخفیف های انحصاری و دسترسی به بازی‌های رایگان داشته باشند. تنها یک بازی در ماه رایگان خواهد بود که با Destiny 2 آغاز می‌شود.

به نظر می‌رسد که گوگل استیدیا در حال معرفی خود از هر جهت به مردم است و با توجه به اطلاعات فراوانی که تا به حال از این پلتفرم منتشر شده، مردم و بازی‌بازان باید بیشتر موارد را در مورد آن بدانند. در ادامه جلسه پرسش و پاسخ، سوال های دیگری نیز مطرح شد و آقای رئیس به آن‌ها پاسخ داد.

به عنوان مثال، Andrey Doronichev اشاره کرد که بازی‌های رایگان برای سرویس Pro، از بخش Library حذف نمی‌شوند و بازی‌بازان هر زمان که عضو این سرویس ویژه شوند، می‌توانند تمام بازی های موجود را دانلود نمایند و این مجموعه، هر ماه گسترش پیدا می‌کند. این موضوع قطعا یک برتری نامحسوس را نسبت به سرویس های ایکس‌باکس لایو گلد و پلی‌استیشن پلاس به استیدیا پرو می دهد چرا که بازی‌های دو سرویس ویژه سونی و مایکروسافت، برای دانلود و اضافه کردن به گنجینه بازی ها، محدودیت زمانی یک ماهه دارند اما بازی های استیدیا برای همیشه در مجموعه عناوین باقی می‌مانند.

نظر شما در مورد گوگل استیدیا چیست؟

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از