بازی GRIS برای پلی‌استیشن 4 منتشر می‌شود

بازی GRIS که یک عنوان مستقل و کوچک، اما تاثیر گذار محسوب می‌شود، قرار است برای کنسول پلی‌استیشن 4 منتشر شود و به تازگی تاریخ انتشار این بازی اعلام شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کالاسودا همراه باشید.

هیچ کس نمی‌توان نقش بازی های مستقل در صنعت بازی‌های ویدیویی را انکار کند. بازی های مستقل که معمولا با تیم‌های چند نفره یا حتی به صورت تک نفره ساخته می‌شوند، در دهه اخیر در صنعت و دنیای بازی های ویدیوی، آن قدر تاثیر گذار و درخشان بوده‌اند که همیشه جوایز بسیاری را از آن خود کرده‌اند و تقریبا هر سال، چند بازی مستقل شاهکار و ارزشمند عرضه و البته به خوبی دیده می شوند. یکی از همان بازی های مستقل که توانست به شدت روی مخاطبان خود تاثیر بگذارد و موفق عمل کند، بازی GRIS بود که در ابتدا در تابستان سال گذشته برای پلتفرم آی او اس (iOS) منتشر شد و توانست به شدت موفق عمل کند.

بازی GRIS یک عنوان ماجراجویی و به سبک پلتفرمر ( سکو بازی) است که داستان دختری جوان را روایت می‌کند که به تازگی یکی از عزیزان خود را از دست داده و  در دنیای خود گم شده است. او تصمیم می‌گیرد تا برای تسکین دردهای خود به سفری دور و دارز برود؛ سفری که طی آن با یک تجربه‌ی تاریک و دردناکی روبه‌رو می‌شود. GRIS توانست پس از عرضه به فروش خوبی دست پیدا کند و میزان فروش این عنوان از مرز ۳۰۰ هزار نسخه نیز عبور کرد. همین بزرگ شدن بازی GRIS باعث شد تا سازندگان قدم های بلند تری را بردارند و بازی خود را برای پلتفرم های بزرگتر و مهم تر عرضه نمایند.

به تازگی تایید شده که بازی GRIS قرار است برای کنسول پلی‌استیشن 4 منتشر شود و تاریخ انتشار این بازی برای کنسول نسل هشتمی سونی مشخص شده است. طبق اخبار اعلام شده، این بازی مستقل تاثیر گذار در تاریخ سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ (۲۶ نوامبر ۲۰۱۹) برای کنسول پلی‌‌استیشن ۴ در دسترس قرار خواهد گرفت. همچنین  در پایان بد نیست اشاره کنیم که بازی GRIS با عملکرد بسیار خوب خود موفق شده تا در فهرست نامزد های مراسم یا رویداد The Game Awards 2019 قرار بگیرد. نام این بازی در بین نامزدهای بهترین کارگردانی هنری و بهترین بازی تاثیر گذار دیده می‌شود که نشان می‌دهد سازندگان این بازی مستقل، یعنی استودیوی Nomada Studio تا چه حد خوب و عالی بوده است.

نظر شما در مورد بازی GRIS و عرضه آن برای کنسول پلی‌استیشن 4 چیست؟

منبع: گیمینگ بولت

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها