HiPhi A، غول برقی چینی با ۳۰۰ کیلومتر سرعت و صفر تا صد دو ثانیه‌ای

سوپر سدان برقی چینی به نام HiPhi A ساخت مشترک HiPhi و Apollo Automobile با ۱۲۸۷ اسب بخار قدرت و صفر تا صد کمتر از دو ثانیه رونمایی شد.

به گزارش کالاسودا، سازنده وعده داده است که این خودرو در حد رندر نبوده و قراراست در نمایشگاه خودرو گوآنگژو روز جمعه به نمایش درآید.

طبق وعده بعدی سازنده چینی، اولین مشتری خودرو HiPhi A را اوایل ۲۰۲۵ تحویل خواهد گرفت.

HiPhi، در ماه مارس سدان برقی Z را رونمایی کرد که ۶۰۰ اسب بخار قدرت دارد و مجهز به پیشرانه دو موتوره برقی است، در حالی که مدل A از سه موتور برقی نیرو می‌گیرد که یکی در محور جلو تعبیه شده و دو موتور دیگر، هر کدام برای هر چرخ عقب تعبیه شده است.

بدین ترتیب سیستم توسعه یافته داخلی کمپانی حداکثر توان خروجی را ۱۲۸۷ اسب بخار تعریف کرده که انرژی از یک بسته باتری با ظرفیت نامشخص دریافت می‌شود و می‌تواند تا ۱۵۰۰ کیلووات را در اوج تخلیه کند.

این پیشرانه مبتنی بر معماری الکتریکی ۸۰۰ ولتی {مبتنی بر فناوری داخلی شرکت} است که نوید می‌دهد حداکثر توان خود را برای بیش از ۳۰ دقیقه حفظ کند.

در نتیجه، حداکثر سرعت خودروی برقی ۱۸۶ مایل در ساعت معادل ۳۰۰ کیلومتر ذکر شده است.

سیستم تعلیق بادی خودرو مدل A با Z‌ مشترک بوده اما مدل A مجهز به تنظیمات فرمان عقب، دمپرهای تطبیقی و سیستم جدید گشتاور است که ارتقا یافته است و سازنده مدعی توزیع وزنی ۵۰-۵۰ است.

این شرکت نمایشگاه‌هایی در آلمان و نروژ دارد و مشتاقیم ببینیم چه زمانی این خودرو وارد بازارهای جهانی می‌شود اما عرضه آن در آمریکا منتفی است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها