دنباله روی iOS 13 از اندروید Q در ارائه تم تاریک گسترده

دنباله روی iOS 13 از اندروید Q در ارائه تم تاریک گسترده

اپل در آخرین نسخه macOS حالت تاریک را در کامپیوترهای سیستم عامل دسکتاپ معرفی کرده است.

به نظر می رسد حالت تاریک در سال های اخیر، طرفداران زیادی پیدا کرده است و بسیاری از برنامه ها نیز در آپدیت و به روز رسانی های جدید خود سعی می کنند این ویژگی را به برنامه خود اضافه کنند. خبر خوب اینکه به نظر می رسد که ویژگی به زودی به آخرین نسخه iOS نیز اضافه خواهد شد.

زمان معرفی iOS 13 کی است؟

با این حال حالت تاریک سیستم گسترده به این معنی است که اپل یک استاندارد ایجاد کرده و همچنین توسعه دهندگان را به یک روش ساده تر برای اجرای این ویژگی برای برنامه های خود رهنمون می کند. ما مطمئن نیستیم که حالت تاریک در iOS چه زمانی منتشر خواهد شد، اما فرض بر این است که اپل آن را در اواسط سال جاری در رویداد WWDC معرفی کند.

در عین حال گزارش هایی وجود دارد که گوگل نیز حالت تاریک سیستم را به اندروید نسل بعدی یعنی اندروید کیو خواهد آورد. این ویژگی یکی از ویژگی هایی است که برنامه نویسان برای مدت های زیادی در مورد آن صحبت می کردند. اما به هردلیلی نهایی نشده بود. گفته شده است که اندروید Q به طور پیش فرض دارای تم تاریک است. کاربران با کمک این ویژگی می توانند از حالت تاریک گسترده در تمام سیستم عامل بهره مند شوند. این درخواستی است که بسیاری از کاربران از توسعه دهندگان خواسته بودند و به نظر می رسد آنها این خواسته را شنیده اند.زمان معرفی iOS 13 کی است؟

چه ویژگی های دیگری را انتظار داریم؟

به نظر می رسد بعضی از ویژگی بازطراحی رابط کاربری و آپدیت هایی چون ویرایش تصویر در تصویر و به اشتراک گذاری تجربیات کاربران به نسخه بعدی یعنی ios 13 منتقل شود. چرا که ios12 بر بهبود واقعیت افزوده، سلامت دیجیتال و کنترل های اولیه متمرکز شده بود. اپل جلوه های بصری خاصی را در ios 12 اعمال نکرده بود و آنها را برای ios 13 کنار گذاشته بود.

بنابراین انتظار می رود که اپل در این سیستم عامل ویژگی های جذاب بصری مانند تم تاریک گسترده و نحوه نمایش برنامه ها و تغییرات بصری لوگوها را اعمال کند. پس باید منتظر اعمال برخی از تغییراتی که در iOS 12 عملیاتی نشد، در سیستم عامل جدید شرکت اپل باشیم. همانطور که می‌دانید، شرکت اپل برای عرضه‌ی iOS 12 بیشتر تمرکز خود را معطوف رفع باگ ‌ها و مشکلات امنیتی iOS قبلی یعنی iOS 11 کرده بود. بنابراین برخی از به روزرسانی‌ها و تغییرات روی iOS 12‌ اعمال نشد و به iOS 13 منتقل خواهد شد.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها