Joti Malware Scan ؛آشنایی با بهترین وب سایت شناسایی بد افزار

0
270
Joti Malware Scan ؛بررسی بهترین وب سایت شناسایی بد افزار ها

 Joti Malware Scan ؛بررسی بهترین وب سایت شناسایی بد افزار ها کالاسودا- Joti Malware Scan برترین سایت بررسی فایل ها برای سالم بودن آن ها یا مخرب بودن فایل ها است . این وب سایت معتبر به راحتی می تواند اعتماد کاربران را برای فایل هایی که به آن ها مشکوک است به خود جلب کند . به خصوص در سال اخیر که بد افزار های گوناگونی در فضای مجازی و فایل های ناشناخته وجود دارد برای آشنایی بیشتر از این وب سایت و انواع بد افزار ها با ما همراه باشید..
بدافزار یا Malware، یکی از ابزارهای اقدامات ضد امنیتی است و به برنامه هایی گفته می شود که بدون اجازه صاحب سیستم، قصد انجام کارهای ناخواسته یا خرابکارانه را در سیستم دارند. اصطلاح Malware از دو کلمه   Maliciousبه معنای بدخواهانه و Software  ساخته شده است.

در ادامه، انواع بدافزارها به صورت زیر طبقه بندی می شود:

ویروس (Virus)
virusویروس به برنامه هایی گفته می شود که خود را تکثیر (Replicate) می کنند؛ بدین صورت که خود را به دیگر فایلها و برنامه های اجرایی سرایت می دهد
کرم (Worm)
کرم ها پس از نفوذ از طریق شبکه، اعمال مخرب یا مضر یا سودجویانه ای را روی سیستم انجام می دهند؛ مثلاسیستم را به ویروس آلوده می کنند.
اسب تروا (Trojan Horse)
Trojanاسب تروا به برنامه هایی گفته می شود که مفید به نظر رسیده و کاربر را برای اجرا اغفال می کنند، در حالی که علاوه بر عمل مورد انتظار کاربر، یک عمل بدخواهانه دیگری را نیز به صورت مخفی انجام می دهند.
 
در پشتی (Backdoor/Trapdoor)
backdoorزمانی که یک کامپیوتر مورد نفوذ واقع می شود، نفوذگر یک یا چند برنامه در پشتی را در سیستم تعبیه می کند تا در آینده بتواند از راه های مخفی، به سیستم وارد شود.۴

نرم افزار جاسوسی (Spyware)

spywareاین دسته از بدافزارها اقدام به دزدیدن اطلاعات از سیستم های کامپیوتری می کنند. نرم افزارهای جاسوسی می توانند توسط دیگر بد افزارها مانند اسب های تروا یا کرم، نصب شوند و یا اینکه فرد سودجویی مستقیما اقدام به نصب آن ها بکند. یکی دیگر از راه های انتشار نرم افزارهای جاسوسی، روش های تحریکات جمعی یا همان مهندسی اجتماعی (Social Engineering) مانند استفاده از ایمیل، برای ترغیب کاربر به نصب یک برنامه مجانی و به ظاهر مفید است.
روتکیت (Rootkit)
rootkitزمانی که یک نفوذگر اقدام به نصب بدافزاری در یک سیستم بکند، سعی می کند که این اتفاق به صورت مخفیانه انجام شود و فایل های برنامه نیز مخفی باشند و اجرای برنامه نیز به صورت مخفیانه صورت پذیرد.
ابزار نفوذ (Hack Tool)
hacktoolابزارهای تست نفوذ نیز، معمولا جزو بدافزارها دسته بندی می شوند. اگرچه بدیهی است که وجود این ابزارها، لزوما به معنی آلودگی سیستم نیست. چرا که کاربر می تواند این ابزارها را آگاهانه برای کارهای ارزیابی امنیتی خود، نصب یا تعبیه نموده باشد.
 
با وجود این موارد و آشنایی مختصر با این بد افزار ها تست فایل ها قبل از اجرای آن ها ضروری به نظر می رسد . در نتیجهبهتر است پیش از باز کردن، آن را با استفاده از سرویسی مانند Joti Malware Scan از نظر آلوده بودن به ویروس بررسی کنید.
استفاده از این وب سایت بسیار آسان است پس از قبول شرایط وب سایت می توان به بررسی فایل هااز نظر آلوده بودن به ویروس پرداخت . کافی است فایل مورد نظر را از طریق رابط کاربری سایت آپلود کنید تا این سایت آن را با استفاده از مجموعه‌ای از آنتی‌ویروس‌ها شامل ابزارهای شرکت بیت‌دیفندر و AVG اسکن کند. استفاده از این ابزار به ویژه برای اسکن کردن فایل‌هایی که همراه با ایمیل برای شما ارسال می‌شوند بسیار مفید است.
 

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از