هنوز داستان‌های زیادی برای ادامه دادن فرانچایز Mass Effect وجود دارد

0
۱

سری یا فرانچایز Mass Effect با این که قدمت بی نظیر و خارق‌العاده‌ای ندارد، اما همیشه در نزد بازی‌بازان و طرفداران سبک نقش آفرینی یا RPG، محبوب بوده است. در حالی که هم‌اکنون کسی به نسخه جدیدی از سری Mass Effect فکر نمی‌کند، سازندگان عنوان می‌کنند که داستان‌های بسیاری برای ادامه دادن این سری وجود دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کالاسودا همراه باشید.

استودیوی بایوور (Bioware) با ساخت سه گانه Mass Effect در نسل هفتم کنسول ها و خلق یک داستان حماسی و فوق‌العاده، توانست نام این سری را برای همیشه در تاریخ ماندگار کند. با این حال، در نسل هشتم کنسول ها، بایوور مانند نسل هفتم نتوانست موفقیت کسب کند و به طبع آن، سری Mass Effect نیز به دست فراموشی سپرده شد. در نسل هشتم، بایوور یک نسخه جدید از سری با نام Mass Effect Andromeda را منتشر کرد اما این بازی در زمان عرضه آن قدر مشکلات ریز و درشت داشت که همه را نسبت به نام سری، بدبین کرد. با این که رسیدگی های بایوور سبب شد تا Mass Effect Andromeda به بازی بهتری تبدیل شود، اما همه می‌دانند که این بازی یک شکست تجاری برای بایوور و الکترونیک آرتس (Electronic Arts) به شمار می‌رود و حتی محتوای الحاقی مربوط به آن نیز لغو شد تا پرونده این بازی به طور کامل بسته شود.

با این حال، مسیر آینده برای سری و فرانچایز Mass Effect چگونه خواهد بود؟ در حالی که استودیوی بایوور در گذشته اعلام کرده بود که اید‌ه های جالبی برای ادامه دادن Mass Effect دارند، مدیر کلی این استودیو و همچنین خالق Mass Effect، یعنی آقای کیسی هادسون (Casey Hudson) به تازگی در حساب شخصی توییتر خود در مورد همین موضوع، صحبتی را انجام داده‌اند. در روز N7 (روزی که در دنیای Mass Effect مشهور است و به دنیای واقعی آورده شده است) آقای کیسی هادسون در توییتر این چنین نوشت:

ما ایده‌های بسیاری در مورد کارهایی که می‌خواهیم با Mass Effect انجام دهیم، در سر داریم. هنوز طرح های مفهومی (کانسپت آرت) بسیاری وجود دارند که استفاده نشده‌اند و هنوز داستان های فراوانی هستند که به مرحله روایت نرسیده‌اند.

— Casey Hudson (@CaseyDHudson) November 7, 2019

با این حال، به نظر می‌رسد که استودیوی بایوور و شرکت الکترونیک آرتس، برنامه ای برای ساختن یک نسخه جدید از Mass Effect، حداقل در آینده‌ای نزدیک ندارند. هم‌اکنون می‌دانیم که این استودیو در حال ساخت و تولید بازی Dragon Age 4 است و این عنوان وقت بسیاری را از آن ها می‌گیرد و عرضه این بازی تا سال 2022 طول می‌کشد بنابراین فعلا نمی‌توان روی ساخت پروژه دیگری، حساب باز کرد.

نظر شما در مورد فرانچایز Mass Effect و پتانسیل های این سری دوست داشتنی و پر طرفدار چیست؟

منبع: گیمینگ بولت

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از