هواوی Mate 30 و Mate X بدون گوگل پلی و سایر برنامه های گوگل عرضه می شود

0
171
هواوی Mate 30 و Mate X بدون گوگل پلی و سایر برنامه های گوگل عرضه می شود

گوشی های هواوی Mate 30 و Mate X ممکن است بدون خدمات گوگل در اختیار کاربران قرار گیرند، در ماه گذشته گزارشی منتشر شد که نشان می دهد گوشی های هوشمند سری Mate 30 بدون هیچ برنامه یا سرویس گوگل عرضه می شوند. امروز نیز این موضوع را یک منبع آگاه تایید کرد و دستگاه دیگری را به این لیست اضافه کرد و خبر از حضور میت ایکس در این لیست می دهد.

به نظر می رسد مشکلات هواوی در ماه های اخیر نیز ادامه خواهد داشت و این بار استفاده از گوگل پلی برای کاربران مشکل ساز خواهد شد، البته این موضوع را نمی توان اینگونه تفسیر کرد که نمی توان از نرم افزار های گوگل استفاده کرد

طبق گزارش The Nikkei Asian هواوی قادر با عرضه Mate 30 / Mate 30 Pro یا Mate X با برنامه و خدمات گوگل نیست. البته این بدوت معنا نیست که گوگل پلی، کروم، جیمیل، یوتیوب و مپس و.. به صورت پیش فرض روی گوشی های یاد شده حضور نخواهند داشت. از بین رفتن این فروشگاه برنامه قطعا بزرگترین ضربه برای کاربران و کمپانی هواوی به شمار می رود.

گوشی های Mate 30 ، Mate 30 Pro و Mate X هنوز اندروید را اجرا می کنند، با این وجود این نسخه هنوز هم منبع باز خواهد بود و شاهد نسخه ای که از خدمات گوگل پشتیبانی می کند نیستیم. این موضوع همان موضوعی است که طی چند سال گذشته به استفاده از آن عادت کرده بودیم و تمام موارد مورد نیاز که به صورت پیش فرض در اختیار قرار می گرفت دیگر در این نسخه از گوشی های هواوی در دسترس نخواهد بود.

هواوی Mate 30 و Mate X بدون گوگل پلی و سایر برنامه های گوگل عرضه می شود

گوشی های جدید هواوی بدون خدمات گوگل عرضه می شوند

همانطور که بیان شد تمام این مشکلات مربوط به دولت ایالات متحده است که هواوی را در entity list قرار داده شده است، که شرکت های آمریکایی را از انجام هرگونه تجارت با آن ها منع می کند. این شرکت ها شامل گوگل نیز است و این شرکت نیز موظف به تحریم کمپانی هواوی است. هواوی تاکنون دوبار مهلت سه ماهه دریافت کرده است، البته این تمدید ها فقط در مورد پشتیبانی از گوشی های هوشمند موجود در بازار است که قبل از شروع تحریم های تجاری گواهینامه گوگل را دریافت کرده اند، اعمال خواهد شد و این مهلت ها در مورد گوشی های موبایل جدید نخواهد بود.

تحلیلگران تخمین زده اند که انتظار می رود این موضوع به گوشی های هوشمند هواوی آسیب بزند. فروش خارج از چین می تواند تا بیش از 30 درصد سقوط کند. گوشی های هوشمند سری میت 30 هواوی در تاریخ 30 سپتامبر رونمایی می شوند در حالی که میت ایکس می تواند فروش خود را در اوایل ماه اینده آغاز کند.حال باید دید چه سرنوشتی برای این کمپانی محبوب چینی رقم خواهد خورد.

گوشی های جدید هواوی بدون خدمات گوگل عرضه می شوند

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از