مایکروسافت همچنان به دنبال خرید استودیوهای بازی‌سازی است

0
132

فیل اسپنسر (Phill Spencer)، رئیس کل بخش ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت به تازگی توضیح داده که کار آن‌ها برای خرید استودیوهای بازی‌سازی به اتمام نرسیده و برنامه‌های بیشتری در این زمینه دارند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کالاسودا همراه باشید.

همه ما می‌دانیم که مایکروسافت در نسل هشتم کنسول ها، نتوانست عملکرد خوب و راضی کننده ای را در زمینه بازی های انحصاری برای کنسول ایکس‌باکس وان از خود به جا بگذارد و همیشه در این زمینه در زیر سایه رقیب سرسخت خود، یعنی شرکت سونی و پلی‌استیشن قرار می‌گرفت. با این حال، مایکروسافت در اواخر نسل هشتم سرانجام دریافت که استودیوهای زیر مجموعه اش به تعداد کافی نیستند و برای آماده کرده بازی های بزرگ و بهتر، باید به سراغ خرید استودیوهای خلاق و با تجربه بیشتری برود. همین فکر باعث شد تا مایکروسافت، استودیوهای جدیدی را احداث یا خریداری کند و به هر کدام از آن‌ها، دستور ساخت یک بازی ویدیویی دهد.

در حالی که تصور می کردیم کار شرکت مایکروسافت با خرید استودیو های بازی‌سازی به اتمام رسیده، رئیس ایکس‌باکس، یعنی آقای فیل اسپنسر به تازگی توضیح داده که آن‌ها هنوز هم به دنبال خرید و به دست آوردن استودیوهای دیگر هستند. همان طور که می‌دانید، به تازگی مراسم XO19 برگزار شد و یک سری بازی انحصاری برای کنسول ایکس‌باکس وان معرفی شدند اما شاید این عناوین، آن چیزی نباشند که موجب فروش یک کنسول به مخاطب شوند و طرفداران، انتظار بازی های بزرگتر و بهتری را دارند.

فیل اسپنسر به تازگی در مصاحبه خود توضیح داده که تیم ایکس‌باکس و مایکروسافت در حال جست و جو برای خرید استودیوهای بازی سازی هستند و آن‌ها می‌خواهند علاوه بر داشتن استودیوهایی در انگلستان، آمریکا یا کانادا، استودیوهای دیگری نیز در آسیا خریداری نمایند. در قسمتی از صحبت‌ هایش، اسپنسر این چنین توضیح می‌دهد:

من علاقه دارم که سازندگانی از آسیا در عناوین انحصاری خودمان داشته باشیم. در این مورد هنوز چیزی رسمی نشده است، اما مطمئنا این موضوع یک فرصت خوب برای ما خواهد بود.

اسپنسر اشاره می‌کند که تیم ایکس‌باکس برای هر برنامه و مراسمی که برگزار می‌شود، بازی برای ارایه و عرضه دارد و هیچوقت دستش خالی نیست. او می‌گوید که این اتفاق با همکاری با شرکت ها و استودیوهای مختلف در سراسر دنیا امکان پذیر می‌شود و آن‌ها باید از تمام ظرفیت ها و پتانسیل ها استفاده نمایند. اسپنسر در انتهای صحبت های خود این چنین می‌گوید:

در پاسخ به این سوال که آیا مایکروسافت خریدهای خود را متوقف خواهد کرد، باید بگوییم که خیر، این طور فکر نمی‌کنم.

فیل اسپنسر و تیم ایکس‌باکس قطعا برای آوردن بازی های بیشتر برروی ایکس‌باکس وان و کنسول نسل یعدی مایکروسافت، یعنی ایکس‌باکس اسکارلت تلاش می‌کنند. اسپنسر پیش از این دو بار برای مذاکره با استودیوهای ژاپنی به ژاپن سفر کرده بود و توانست بازی هایی که در گذشته برای ایکس‌باکس عرضه نمی‌شدند را برای طرفداران به ارمغان بیاورد. با این حال، او در نظر دارد تا استودیوهای ژاپنی را خریداری کند و آن ها را متقاعد به ساخت بازی انحصاری برای ایکس‌باکس نماید. باید منتظر بمانیم و ببینیم که ایکس‌باکس و مایکروسافت در نسل بعدی کنسول ها، چه چیزی برای ارایه دارند.

نظر شما در مورد ایکس‌باکس وان و بازی های انحصاری این کنسول در نسل هشتم چیست؟

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها