فروش بازی Minecraft از مرز 176 میلیون نسخه عبور کرد

0
۹
فروش بازی Minecraft از مرز 176 میلیون نسخه عبور کرد
بازی Minecraft

فکر نمی‌کنم کسی در دنیا از نام بازی Minecraft بی خبر باشد یا ساعاتی را در دنیای سرگرم کننده و فوق‌العاده این عنوان سپری نکرده باشد. Minecraft حالا یک بازی سالخورده و قدیمی محسوب می‌شود و گاهی اوقات، افراد فراموش می‌کنند که این عنوان چقدر بزرگ و محبوب است. حالا، آمار فروش جدید بازی، این نکته را خیلی خوب اثبات می‌کند!

قبل از Fortnite و PUBG و دیگر نام‌های محبوب امروزی، بازی Minecraft تمام جهان را سرگرم خود کرده بود. با گذشت زمان و عرضه بازی‌های جدید، گاهی اوقات فراموش می‌کنیم که بازی Minecraft چقدر بزرگ است و چقدر طرفدار دارد و به نوعی یک پدیده در جامعه معاصر به حساب می‌آید. افراد بی شماری روی پلتفرم‌های مختلف و پر تعداد، عنوان Minecraft را تجربه کرده‌اند و تعداد زیادی استریمر و یوتیوبر، حرفه و شغل خود را به خاطر این عنوان آغاز کرده‌اند.

این عنوان محبوب، حتی به نوعی برنامه یا استایل Let’s Play را پدید آورده است و حتی هم‌اکنون، پس از گذشت حدود 10 سال از عرضه بازی، 91 میلیون نفر به صورت ماهانه آن را تجربه می‌کنند.

شاید با نگاه اول به بازی Minecraft، فکر کنیم که این عنوان با گرافیک پیکسلی و مکانیک‌های ساده گیم‌پلی است اما در حال صحبت در مورد «پرفروش ترین بازی‌ ویدیویی تاریخ» هستیم! تنها یک بازی توانسته تا به فروش عنوان Minecraft نزدیک شود و آن شاهکار شرکت راک‌استار (Rockstar)، بازی Grand Theft Auto 5 است.

به تازگی آمار جدیدی از فروش عنوان Minecraft منتشر شده که باز هم ما را به یاد بزرگی و عظمت این عنوان محبوب می‌اندازد. طبق اعلام شرکت مایکروسافت (Microsoft) و استودیوی Mojang، فروش بازی Minecraft از مرز 176 میلیون نسخه عبور کرد و همچنین، این عنوان به تعداد حدودی 200 میلیون بازی‌باز در کشور چین رسید.

شاید از خود بپرسید که بازی Minecraft به چه دلیل تا این حد پرفروش و محبوب است.

اولین دلیل، قطعا کودکانه بودن و همه پسند بودن این بازی است، دومین دلیل، سرگرم کننده بودن محسوب می‌شود و در آخر می‌توان گفت که Minecraft به طرز فوق‌العاده‌ای به وسیله سازندگان پشتیبانی می‌شود و برای تمام پلتفرم‌های پر شماری که در دسترس قرار دارد، همواره محتوای جدیدی را دریافت می‌کند.

احتمال زیادی وجود دارد که Minecraft تا مدت‌ها پرفروش ترین بازی تاریخ باقی بماند و بازی GTA 5 که نزدیک ترین تعقیب کننده آن است، شاید با پورت شدن برای کنسول‌های نسل بعد یا کنسول نینتندو سوییچ، بتواند به این آمار دست پیدا کند؛ با این حال، بازی راک‌استار با فروش بیش از 110 میلیون نسخه، به فروش 60 میلیون نسخه بیشتر نیاز دارد و فروش Minecraft نیز به نظر متوقف شدنی نیست!

علاوه بر اعلام میزان فروش عنوان Minecraft، شرکت مایکروسافت و استودیوی Mojang از بازی Minecraft: Earth رونمایی کردند که یک عنوان واقعیت افزوده (AR) است و به نظر شبیه به بازی Pokemon Go می‌رسد و قرار است در فصل تابستان سال جاری، برای دستگاه‌های موبایل در دسترس قرار بگیرد.

این طور که مشخص است، مایکروسافت و Mojang قصد دارند تا برند ماینکرفت را گسترش دهند و با این وجود، نمی‌توان انتظار متوقف شدن میزان فروش این عنوان محبوب را داشت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از