5 بازی ناامید کننده کنسول ایکس باکس وان

همیشه در هر نسل، بازی های خوب و ممتاز فراوانی برای یک کنسول یا یک پلتفرم منتشر می‌شوند که می‌توانند بازی‌بازان را تا مدت ها سرگرم کرده و آن‌ها را راضی و خشنود سازند. با این حال، در طرف دیگر‌ قضیه، بازی‌هایی وجود دارند که علی‌رغم امیدهای بسیاری که به آن‌ها می رود، نمی‌توانند خوب عمل کنند و به معنی واقعی کلمه، ناامید کننده و دلسرد کننده ظاهر می‌شوند. تعداد این بازی‌ها قطعا کم نیست و قطعا بازی‌های فراوانی در طول یک نسل، ما را ناامید می‌سازند اما تعدادی از عناوین وجود دارند که تاثیرات بسیار مخربی روی فروش یک کنسول یا محصول مورد نظر می‌گذارند و اثرات جبران ناپذیری را به دنبال دارند. در این مطلب قصد داریم به 5 بازی ناامید کننده کنسول نسل هشتمی شرکت مایکروسافت، یعنی ایکس‌باکس وان اشاره و آن‌ها را با هم مرور کنیم.

Ryse: Son of Rome

بازی Ryse: Son of Rome یکی از عناوین لانچ (زمان عرضه) کنسول ایکس‌باکس وان بود و هیجان و هایپ بسیاری پیرامون آن وجود داشت. همه می‌دانستند که پروژه‌هایی که استودیوی کرایتک (Crytek) مسئول ساخت آن‌ها است، عناوینی جاه طلبانه و نوآور هستند و از تریلرهای بازی Ryse: Son of Rome خیلی راحت می‌شد دریافت که این بازی نیز به مانند دیگر عناوین استودیوی کرایتک، جلوه‌های بصری فوق‌العاده و سطح بالایی دارد. با این که بازی Ryse: Son of Rome می‌توانست به یک بازی لانچ عالی برای کنسول ایکس‌باکس وان تبدیل شود، اما به یک ناامیدی بزرگ تبدیل شد و به نظر می‌رسید که بازی به غیر از همان جلوه های بصری زیبا و سطح بالا، چیز خاصی برای ارایه نداشت.

Crackdown 3 

شاید باور این موضوع کمی سخت باشد اما استودیوی سازنده بازی Crackdown 3 به همراه شرکت مایکروسافت، حدود 5 سال برروی این عنوان کار کردند و تاخیرهای پشت سر هم باعث شد تا بازی‌بازان و طرفداران، تقریبا از عدم عرضه این بازی کلافه شوند. نمایش‌های اولیه بازی Crackdown 3، نوید ویژگی‌های نوآورانه و سرگرم کننده را می‌داد اما زمانی که این بازی عرضه شد، نگاه کردن به آن با در نظر گرفتن زمان توسعه‌ی 5 ساله، واقعا سخت بود. البته بازی Crackdown 3 یک عنوان شکست خورده و افتضاح نیست و قطعا می‌تواند بازی‌بازان را برای مدتی در دنیای خود سرگرم کند اما همه چیر در Crackdown 3 خیلی سطحی و بدون پولیش ساخته شده است و دنیای بازی به نظر مرده و بدون جریان زندگی می‌رسد. اگر بخواهیم بازی‌ها را در زمان خودشان قضاوت کنیم، قطعا نسخه‌های اول و دوم سری Crackdown، چیزهای بهتر و جدیدتری را بدون معطل نگه داشتن باز‌ی‌بازان، ارایه می‌دادند!

ReCore

ReCore یکی از عناوین انحصاری مایکروسافت در نسل هشتم است که پیش از عرضه، بسیار جاه طلبانه و نوآور به نظر می‌رسید. همه فکر می‌کردند که با انتشار بازی ReCore، یک عنوان متفاوت و منحصر به فرد در دسترس قرار می‌گیرد اما این بازی از آن چه که فکر می‌کردیم، ناامید کننده‌تر ظاهر شد. مشکلات فنی، زمان های بارگذاری طولانی و البته بی سر و ته بودن بازی ReCore باعث شده بود تا طراحی خوب دنیا و البته استایل هنری آن اصلا به چشم نیاید و همه آن‌ را به عنوان یک بازی ناامید کننده و ضعیف بشناسند. اگر انتظار یا شناخت خاصی از ReCore ندارید، عدم تجربه آن را به شما توصیه نمی‌کنیم اما اگر منتظر یک بازی انحصاری خوب و با کیفیت هستید، به سراغ بازی دیگری بروید.

Crimson Dragon

بازی Crimson Dragon یکی دیگر از عناوین لانچِ کنسول ایکس‌باکس وان بود که به ناامید کننده‌ترین شکل ممکن عمل کرد و انتشار این بازی در هنگام انتشار کنسول، شاید هوشمندانه ترین تصمیم مایکروسافت محسوب نشود! Crimson Dragon یک عنوان غیر قابل تجربه نیست و می‌توانید برای دقایقی با آن سر و کله بزنید اما کنترل های واقعا ضعیف، مراحل سطحی و بی کیفیت و طراحی مراحل خنده دار، باعث می‌شود تا آن را به کسی پیشنهاد نکنیم.

Zombie Driver Ultimate Edition

کمتر پیش می‌آید که سازندگان و توسعه دهندگان یک اثر، پس از مشاهده عدم موفقیت آن، اثرشان را باز هم برای نسل بعدی عرضه کنند اما سازندگان بازی Zombie Driver Ultimate Edition این کار را به بدترین شکل ممکن انجام دهند. زمانی که Zombie Driver برای کنسول‌های نسل قبلی ایکس‌باکس 360 و پلی‌استیشن 3 عرضه شد، تقریبا هیچ کس از این بازی شلوغ لذت نبرد و در آخر این بازی خیلی زود فراموش شد اما سازندگان تصمیم گرفتند تا نسخه‌ای ارتقا یافته از بازی قبلی را با نام Zombie Driver Ultimate Edition برای کنسول ایکس‌باکس وان عرضه کنند. Zombie Driver Ultimate Edition نه تنها همان بازی بدِ نسل قبل بود، بلکه نسخه ارتقا یافته هیچ چیز به آن اضافه نمی‌کرد و طراحی مراحل سطحی و روند تکراری آن‌ها، باعث می‌شد تا خیلی زود از تجربه آن خسته شوید.

قطعا عناوین ناامید کننده دیگری نیز هستند که می‌توانند در این مطلب جای بگیرند اما تنها امکان انتخاب 5 بازی در این فهرست وجود داشت. بازی‌های ناامید کننده، می‌توانند باعث عدم موفقیت یک کنسول، نابود شدن استودیوی سازندده یا حتی ناشر و البته عصبانیت و ناراحتی بازی‌بازان شوند که موارد خوبی به حساب نمی‌آیند. امیدوار هستیم تا در هر نسل، تعداد این عناوین ناامید کننده روی هر کنسول و پلتفرمی کمتر و کمتر شود.

نظر شما در مورد این 5 بازی ناامید کننده کنسول ایکس‌باکس وان چیست؟

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها