نتفلیکس برنامه‌ای برای ورود به بازار استریم بازی‌ها ندارد

0
191

به نظر می‌رسد که شبکه نتفلیکس (Netflix) همچنان قصد دارد تا رویه خود را حفظ کرده و به همین شکل ادامه دهد. آن‌ها علاقه ای به ورود به بازار و زمینه استریم بازی های ویدیویی ندارند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کالاسودا همراه باشید.

مدت زمان زیادی از زمانی که نتفلیکس یکه تاز بازار سریال ها و فیلم های تلویزیونی به سبک قدیمی بود، نمی‌گذرد. حالا نتفلیکس با سبک و سیاقی جدید تر و امروزی، باز هم همین بازار را در دست خود گرفته و به نظر می‌رسد که به این زودی ها نیز قصد ندارد آن را به شبکه دیگری بسپارد و واگذار کند. حال، در دوره و زمانه‌ای که استریم بازی های ویدیویی روز به روز محبوب تر و فراگیر تر می‌شود و شبکه‌های توییچ (Twitch) و میکسر (Mixer) و… هر روز با استریمرهای موفق و محبوب، روزهای بهتری را تجربه می‌کنند، می‌توان چنین انقلابی را نیز برای استریم و شبکه‌های استریمینگ بازی های ویدیویی در نظر گرفت.

با این که شاید ورود نتفلیکس به بازاری نو پا و البته با رشد بسیار زیادی مانند استریم بازی های ویدیویی، فکر خوب و جالبی باشد و بتواند موفقیت بیشتری را برای این شبکه به ارمغان آورد، اما مدیر کل نتفلیکس به تازگی اعلام کرده که آن‌ها قصد دارند به روال همیشگی خود ادامه دهند و فکر چنین ایده‌های جدیدی را در سر ندارند. Reed Hastings، مدیر کل شبکه نتفلیکس در مصاحبه جدید خود توضیح داده که آن‌ها برنامه ای برای ورود به بازار استریم بازی های ویدیویی ندارند و نمی‌خواهند با اضافه کردن یک بخش جدید به شبکه خود که مردم آن را از هر طریقی دریافت می‌کنند، گیمینگ را وارد برنامه کاری خود کنند. آقای مدیر کل با این که بازی های ویدیویی را یک رقیب بزرگ برای شبکه هایی مانند نتفلیکس در نظر می‌گیرد، اما فکر می‌کند که بهتر است نتفلیکس به همان روال و روند سابق خود باقی بماند و فعالیت خود را ادامه دهد.

آقای Reed Hastings در اظهار نظری جالب این گونه توضیح می‌دهد:

چیزهای بسیار دیگری وجود دارند که مردم می‌توانند به کمک آن‌ها خودشان را سرگرم کنند که شامل Fortnite هم می‌شود. حرف اصلی این است که ما بیش از این که با HBO (شبکه مشهور دیگر) رقابت کنیم، با Fortnite رقابت کرده‌ایم. Fortnite مردم را ساعات بیشتری پای خود می‌نشاند و در آخر، همه چیز در مورد رقابت با تعداد و مقدار بازدید است. اما رقابت ما با Fortnite به این صورت دنبال نمی‌شود که یک سروس استریمینگ برای گیمینگ راه اندازی کنیم چرا که ما در انجام این کار خوب نیستیم. ما به وسیله شگفت انگیزترین سریال های تلویزیونی که تا به حال دیده‌اید، رقابت می‌کنیم بنابراین Fortnite را کنار بگذارید و پای برنامه های تلویزیونی ما بنشینید.

شاید با شنیدن حرف‌های مدیر عامل شبکه نتفلیکس، صحبت‌های او را درست و عقلانی در نظر بگیریم اما قطعا نمی توان انکار کرد که ورود نتفلیکس به حوزه استریم بازی های ویدویی، می تواند جالب باشد و از طرف دیگر، به بازار استریمینگ گیم، کمک به سزایی کند. با این حال، به نظر می‌رسد که در آینده ای نزدیک شاهد رخ دادن چنین اتفاقی نخواهیم بود و مدیر فعلی، می‌خواهد با روش همیشگی به موفقیت ادامه دهد.

نظر شما در مورد شبکه نتفلیکس و ایده استریم بازی های ویدیویی در آن چیست؟

منبع: گیمینگ بولت

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها