شکست بازی‌های جدید و حکمرانی دوباره نینتندو سوییچ در بازار آمریکا

0
251

به تازگی آمار فروش جدیدی از بازار ایالات متحده آمریکا توسط منبع آماری NPD منتشر شده است که فروش بازی‌ها و کنسول ها را در ماه آگست سال 2019 نشان می‌دهد. متاسفانه باید اعلام کنیم که آگست 2019، ماه خوبی برای بازی‌های ویدیویی، به خصوص عناوین جدید نبوده و میزان فروش ناامید کننده‌ای را به همراه داشته است. برای دریافت اطلاعات دقیق و کامل با ما همراه باشید.

اجازه دهید تا در همین ابتدا اعلام کنیم که ماه آگست سال 2019، یکی از بدترین‌ ماه‌های آگست در سال های مختلف در منطقه ایالات متحده آمریکا است و فروش نرم افزاری ناامید کننده در این ماه، همه چیز را ثابت می‌کند. طبق آماری که منبع آماری NPD منتشر کرده، میزان فروش بازی‌ها یا نرم افزار بر حسب دلار، 22 درصد نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته افت داشته و به میزان کل 257 میلیون دلار رسیده است. این آمار، پایین ترین رقم فروش بازی‌ها در یک ماه آگست، از سال 1998 محسوب می‌شود و یک رکورد قابل توجه را به جا گذاشته که متاسفانه مثبت نیست! البته بد نیست اشاره کنیم که سال 2019 به صورت کلی تا این جای کار، سالی همراه با افت نبوده و فروش 3.1 بیلیون دلاری نرم افزار و بازی در آن تا آخر ماه آگست، نشان از افزایش یک درصدی میزان فروش در همین بازه زمانی نسبت به سال گذشته دارد. البته باید اشاره کنیم که چنین آماری به لطف فروش بسیار خوب بازی‌های کنسول نینتندو سوییچ به دست آمده است.

به صورت کلی می‌توان گفت که ماه آگست سال 2019، یک ماه خیلی کند و بدون تب و تاب خاصی برای بازار بازی‌های ویدیویی، حداقل در منطقه ایالات متحده بوده است. اگر یادتان باشد، در آمار فروش بازی‌ها در ماه جولای 2019 که ماه گذشته منتشر شد، بازی Madden NFL 20 توانست مانند سال‌های قبل به صدر فهرست فروش برسد. حال، جالب است بگوییم که این بازی در آمار فروش ماه آگست نیز در صدر فهرست قرار گرفته و بازی‌های جدید، به هیچ وجه حتی نتوانسته‌اند تا به این بازی ورزشی و پر طرفدار در آمریکا، نزدیک شوند. بد نیست بدانید که بازی Madden NFL 20 به سومین عنوان پرفروش سال 2019 در ایالات متحده تبدیل شده و این هفتمین ماه آگست متوالی یا پشت سر همی است که نسخه‌ای از این سری را در صدر فهرست فروش مشاهده می‌کنیم و آمارها برای این بازی در ایالات متحده بهتر و بهتر می‌شوند. در رده‌های بعدی فهرست فروش بازی ها، عناوینی را مشاهده می کنیم که کاملا قدیمی هستند و در ماه‌ها یا حتی سال‌های گذشته منتشر شده‌اند. بازی‌هایی مانند Minecraft و Grand Theft Auto 5 و Super Smash Bros Ultimate و Mario Kart 8 در کنار دیگر بازی‌ها، عناوینی هستند که همیشه در رده‌های بالایی فهرست فروش دیده می‌شوند و حالا این وضعیت هیچ تغییری نکرده است.

در ماه آگست سال 2019، بازی‌های هیجان انگیزی مانند Astral Chain و Control و The Dark Pictures: Man of Medan منتشر شدند اما واقعیت این جا است که هیچکدام از آن‌ها نتوانستند به موفقیت چشمگیر و خوبی در بازار ایالات متحده برسند. در جمع 10 بازی پرفروش ماه، تنها بازی Astral Chain به عنوان عرضه جدید دیده می‌شود که تنها فروش دو روز آن برای آمار NPD محاسبه شده و با این حال توانسته در رده دهم قرار بگیرد که آمار بدی به نظر نمی‌رسد. این بازی همچنین در آمار فروش منطقه بریتانیا نیز عملکرد خوبی را ارایه داد. دو بازی دیگر اما عملکرد ناامید کننده‌ای داشتند. با این که 5 روز از زمان فروش دو بازی Control و The Dark Pictures: Man of Medan محاسبه شده اما The Dark Pictures: Man of Medan در رده نوزدهم قرار گرفته و بازی Control حتی در جمع 20 بازی پرفروش نیز قرار ندارد! این در حالی است که بازی جدید دیگر، با نام Age of Wonders: Planetfall در رده پانزدهم فهرست دیده می شود. در مورد فهرستی که در زیر مشاهده می‌کنید بد نیست توضیح دهیم که علامت * به معنی محاسبه نشدن فروش دیجیتالی یک بازی است، علامت ** به معنی محاسبه نشدن فروش دیجیتالی نسخه رایانه‌های شخصی است و علامت *** برای بازی Minecraft، به معنی این است که فروش دیجیتالی بازی از دو نسخه پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان برداشته شده است شما می‌توانید فهرست 20 بازی پرفروش ماه آگست سال 2019 در ایالات متحده آمریکا را در زیر مشاهده نمایید:

 1. Madden NFL 20**
 2. Minecraft***
 3. Grand Theft Auto V
 4. Fire Emblem: Three Houses*
 5. Super Smash Bros. Ultimate*
 6. Super Mario Maker 2*
 7. Mario Kart 8*
 8. Mortal Kombat 11
 9. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
 10. Astral Chain*
 11. Marvel’s Spider-Man
 12. The Legend of Zelda: Breath of the Wild*
 13. Red Dead Redemption II
 14. Call of Duty: Black Ops IIII**
 15. Age of Wonders: Planetfall
 16. Super Mario Party*
 17. Marvel: Ultimate Alliance 3: The Black Order*
 18. New Super Mario Bros. U Deluxe*
 19. The Dark Pictures: Man of Medan
 20. Assassin’s Creed: Odyssey

در بازار سخت افزارها در منطقه ایالات متحده آمریکا، کنسول نینتندو سوییچ همچنان به حکمرانی خود در بازار ادامه می‌دهد و صدر نشینی برای آن در سال 2019 تبدیل به یک عادت شده است. آمار فروش ماه آگست و به صورت کلی، آمار سال 2019 نینتندو سوییچ تا به این جای کار نسبت به سال گذشته، افزایش و رشد داشته است. در آن طرف میدان، فروش کنسول‌های سونی و مایکروسافت، یعنی پلی‌استیشن و ایکس‌باکس وان و مدل های ارتقا یافته آن‌ها رو به کاهش است. با نزدیک شدن به نسل آینده کنسول های سونی و مایکروسافت، افت فروش کنسول های سالخورده قطعا طبیعی است و بازار را در اختیار سوییچ قرار می‌دهد.

در ماه آگست سال 2019 به طور کلی 167 میلیون دلار برای خرید کنسول‌ها پول خرج شده که نسبت به آگست سال 2018، میزان 22 درصد افت داشته است. همچنین میزان فروش کنسول تا این جای سال 2019، میزان 1.6 بیلیون دلار بوده که نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته میلادی، 21 درصد افت داشته است.

نظر شما در مورد آمار فروش ماه آگست ایالات متحده آمریکا و شکست خوردن عناوین جدید چیست؟

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از