دوربین 5 گانه منحصر به فرد Nokia 9 PureView امتیاز عجیبی از DxOMark دریافت کرد

0
۲۳
دوربین 5 گانه منحصر به فرد Nokia 9 PureView امتیاز عجیبی از DxOMark دریافت کرد

گوشی موبایل Nokia 9 PureView در اوایل سال جاری با یک دوربین خاص و منحصر به فرد رونمایی شد. اچ ام دی گلوبال برای پرچمدار خود از 5 لنز دوربین اصلی استفاده کرد که توسط کمپانی لایت طراحی شده بود و هدف از این لنز ها افزایش کیفیت تصاویر فراتر از آنچه تصور می شد بیان شد. با این وجود نتایج به دست آمده از این دوربین بسیار ناراحت کننده است و در ادامه قصد داریم به بررسی امتیاز این گوشی پرچمدار بپردازیم.

کمپانی اچ ام دی گلوبال در سال های اخیر توانسته فروش بسیار خوبی در بخش گوشی های هوشمند میان رده به دست آورد و گوشی های ارزان قیمت پرفروشی را وارد بازار کرده است، با این وجود نوکیا نتوانسته در بخش گوشی های پرچمدار فروش خوبی را به دست آورد و در این بخش نتوانسته فروش جالب توجهی کسب کند، حال پس از چندین ماه وب سایت DxOMark دوربین این محصول را مورد بررسی قرار داد و به نوعی این محصول را در بخش دوربین به چالش کشاند.

بر اساس اخبار منتشر شده این گوشی هوشمند در DxOMark به تازگی این محصول را مورد بررسی قرار داده و نوکیا 9 توانسته امتیاز 85 را کسب کند. در نظر داشته باشید که این امتیاز شبیه به امتیاز گوشی هوشمند آیفون 7 است که حدود سه سال پیش روانه بازار فروش شود و در مقایسه با نوکیا 8 سیروکو تنها یک امتیاز بیشتر کسب کرده است که بسیار ناامید کننده به نظر می رسد. در نظر داشته باشید که این گوشی در ثبت تصاویر بوکه عملکرد بسیار خوبی دارد، در کنار این موضوع فوکوس خودکار این گوشی نیز قدرت بسیار بالایی دارد.

گوشی موبایل Nokia 9 PureView در اوایل سال جاری با یک دوربین خاص و منحصر به فرد رونمایی شد

امتیاز دوربین نوکیا 9 پیور ویو

با این وجود وعده تصاویر از 5 دوربین برای ایجاد بزرگنمایی چشمگیر دوربین محقق نشد و این موضوع را در نظر داشته باشید که گوگل پیکسل 3a با یک لنز دوربین توانسته امتیاز بسیار بهتری را کسب کند.

به طور کلی این گوشی هوشمند در بخش دوربین عکاسی توانست امتیاز 88 را کسب کند و در بخش دوربین فیلم برداری نیز شاهد امتیاز 80 خواهیم بود و در مجموع نیز توانسته امتیاز 85 را کسب کند. این گوشی هوشمند دارای 5 لنز دوربین اصلی است و شاهد دو لنز 12 مگاپیکسلی رنگی و همچنین سه لنز 3 مگاپیکسلی سیاه و سفید هستیم که نتوانسته امتیاز های مطلوب را به دست آورد و به نوعی طرفداران نوکیا برای خرید گوشی های پرچمدار این برند که توان رقابت با برند های دیگر را داشته باشید زمان بیشتری را باید در انتظار باشند.

حال باید دید نوکیا برای گوشی های نسل آینده خود چه برنامه ای خواهد داشت و چگونه می تواند امتیاز های خوبی را به دست آورد. کمپانی اچ ام دی گلوبال به خوبی این موضوع را می داند که پس از موفقیت در بخش گوشی های میان رده و خوش قیمت باید فکری برای گوشی های پرچمدار خود کند که در چند سال اخیر نتوانسته موفقیتی کسب کند.

امتیاز دوربین نوکیا 9 پیور ویو

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از