اخبار

OpenKirin ؛یکی از جذاب ترین پروژه های سال هواوی

کالاسودا - کالاسودا- هواوی قصد دارد این امکان را به کاربران بدهد تا بتواند از اندروید خام استفاده کنند. هواوی نامی بسیار قدرتمند در زمینه ساخت گوشی های هوشمند محسوب می شود و گوشی های خود را همراه با رابط کاربری مخصوص خود با نام EMUI در اختیار کاربران قرار می دهد حال این شرکت کره ایی پروژه ای را در دست دارد تا کاربران گوشی های هواوی که از اندروید هشت بهره می برند بتوانند از این پروژه بهره مند شوند . هواوی از این پروژه با نام OpenKirin نام برده است.

OpenKirin در اصل برای گوشی های هواوی و آنری که اندروید بهشت و بالاتر را دارند این امکان را می دهد تا کاربران با یک سرعت بسیار بالاتر نرم افزار های خود را اجرا کنند و هیچ نگرانی بابت سنگین شدن گوشی های هوشمند خود نداشته باشند. این اتفاق برای برخی کاربران که علاقه بسیاری به اندروید خام دارند و حتی تنها دلیل آن ها برای خرید گوشی های هوشمند است این امکان را به آن ها می دهد تا بتوانند از این موضوع نهایت استفاده را کنند.

به طور کلی طبق صحبت های شرکت هواوی این انتظار را باید داشت که تمام گوشی های که در زمان عرضه از بالاترین اندروید و رابط کاربری از این قابلیت بهره مند شوند. این دستگاه ها از پروژه تربل گوگل پشتیبانی می کنند و به لطف آن ارائه آپدیت ها هم برای شرکت ارائه کننده دستگاه و هم برای توسعه دهنده های ثالث راحت‌تر و سریع‌تر است.

در حال حاضر سه رام سفارشی سازی شده با رابط کاربری اندروید خام به نام های LineageOS، Resurrection Remix OS و CarbonOS برای دستگاه های یاد شده وجود دارد. برای رام های سفارشی سازی شده مذکور روی دستگاه های دارای این ویژگی باید کمی عجله کرد زیرا طبق ادعای این شرکت آن ها  از آنلاک کردن بوت لودر دستگاه ها پس از تاریخ ۲۲ ژوییه جلوگیری خواهد کرد.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید

برو بالا