اخبار

Photos هم از هوش مصنوعی برای بهبود تصاویر قدیمی کمک می گیرد

کالاسودا - کالاسودا- کمپانی گوگل نرم افزار Photos را مدت ها است در اختیار کاربران گوشی های هوشمند مبتنی بر اندروید و IOS قرار داده است. این نرم افزار که به صورت رایگان می تواند تصاویر و فیلم ها را پشتیبان گیری کند یکی از محبوب ترین نرم افزار های موبایلی محسوب می شود. حال دیروز کمپانی گوگل اعلام کرد قصد دارد در به روز رسانی جدید خود ویژگی های جالبی را به Photos اضافه کند.

سال ۲۰۱۷ را می توان شروع استفاده از هوش مصنوعی دانست حال در سال جاری گوگل نیز به نظر قصد دارد از این قابلیت برای نرم افزار های خود استفاده کند. با استفاده از این ویژگی کاربران باید از تصاویر قدیمی خود با دوربین گوشی عکس بگیرند و سپس با استفاده از نرم افزار یاد شده آن را به تصاویر امروزی و رنگی تبدیل کنند. Photos با استفاده از هوش مصنوعی تصاویر را تجزیه و تحلیل می کند و یک فایل خروجی متناسب با آن را در اختیار کاربر قرار می دهد.

همچنین در این به روز رسانی که زمانی دقیق آن مشخص نیست گوگل قصد دارد از هوش مصنوعی بهره بیشتری ببرد و به جدا کردن اشتیا مختلف در تصاویر بپردازد. این کار باعث می شود که بتوان از یک تصویر بسیار شلوغ یک شی را پیدا کرده و آن را به صورت PDF ذخیره کند.

همچنین یکی از سرگرمی های کاربران اضافه کردن نور به تصویر و یا کم کردن آن است که گاهی برای بهتر شدن شرایط استفاده می شود. این به روز رسانی این اجازه را به کاربران می دهد تا بتواند به صورت اتوماتیک با استفاده از قابلیت های این نرم افزار تصاویر با رنگ و ظاهری بهتر داشته باشد.

به نظر می رسد به دلیل پیشرفتهای نرم افزار های ذخیره سازی تصاویر و قابلیت های متعددی که در اختیار کاربران قرار می گیرد گوگل نیز در تلاش است تا هیچ نرم افزاری نتواند به محبوبیت این نرم افزار آسیب بزند.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید

مطالب مرتبط

برو بالا