حادثه تیراندازی جدید و مقصر شناختن بازی‌های ویدیویی توسط سیاست مداران

0
۳

به تازگی در منطقه ال پاسو (El Paso) در ایالت تکزاس، یک حادثه تیراندازی رخ داده و در پی آن، 20 نفر جان خود را از دست داده‌اند. در حالی که هنوز مدت زمان زیادی از رخ دادن این واقعه نمی‌گذرد، مسولان و سیاست مداران، به دنبال مقصر شناختن بازی‌های ویدیویی هستند و می‌خواهند این حوادث دلخراش را به تاثیرات منفی بازی‌ها ربط دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

تقریبا 15 ساعت پس از وقوع حادثه تیراندازی در منطقه ال پاسو واقع در ایالات تکزاس، فرماندار این منطقه، آقای Dan Patrick به عنوان مهمان در شبکه Fox News حاضر شد و خیلی تند در مورد بازی‌های ویدیویی و صنعت بازی‌ صحبت کرد. Dan Patrick حرف‌های خود را این گونه شروع کرد که تا چه زمانی می‌خواهیم به پیشرفت صنعت بازی‌های ویدیویی اجازه بدهیم و این اتفاقات را نادیده بگیریم. او اشاره می‌کند که از شخصی که در منطقه تیراندازی کرده و جان 20 نفر را گرفته، یک بیانیه پیدا شده که یک سری ایدئولوژی‌های ضد مهاجرت او را ثابت می‌کند و حتی به فرانچایز Call of Duty نیز اشاره کرده است.

Dan Patrick در ادامه صحبت های خود به صورت صریح تر برعلیه بازی‌های ویدیویی صحبت می‌کند و می‌گوید که این بازی‌ها، عامل اصلی حادثه‌های تیراندازی است. او می‌گوید به چشم خود دیده که بازی‌های ویدیویی به افراد جوان یاد می‌دهد که مردم را بکشند و به قتل برسانند. اما فرماندار، تنها فردی نیست که حادثه تیراندازی در ال پاسو را به گردن بازی‌های ویدیویی می‌اندازد. رئیس سازمان اقلیت‌ها، یعنی آقای Kevin McCarthy نیز به شبکه Fox News آمد و در حرف‌های خود از تاثیر بسیار خشونت در بازی‌های ویدیویی گفت. Kevin McCarthy به شکل عجیبی می‌گوید زمانی که به تصاویر حادثه تیراندازی در ال پاسو نگاه می‌کنیم، چنین صحنه‌هایی در بازی‌های ویدیویی پدیدار می‌شوند.

به نظر می‌رسد که مسولان و سیاست مداران علاقه زیادی دارند تا حادثه‌های دلخراش تیراندازی را به گردن بازی‌های ویدیویی و تاثیر آن‌ها بیندازند اما اگر بخواهیم به صورت علمی و منطقی به قضیه نگاه کنیم، چنین موضوعی اصلا صحت ندارد. محققان در دانشگاه آکسفورد انگلستان این موضوع را به تازگی اثبات کردند که خشونت موجود در بازی‌های ویدیوی، تاثیری در رفتار انسان‌ها در دنیای واقعی ندارد. پروفسور Andrew Przybylski این گونه توضیح می‌دهد:

این ایده که خشونت موجود در بازی های ویدیویی باعث ایجاد خشونت در دنیای واقعی می‌شود، یک ایده و موضوع محبوب است اما در زمان به خوبی آزمایش نشده است. با وجود نگرانی‌های والدین و سیاست گذاران، تحقیقات نشانی از اثبات این موضوع (القای خشونت از بازی‌های ویدیویی) ندارند.

از ابتدای سال جاری میلادی، 252 حادثه تیراندازی گزارش شده است و در این حوادث، 282 نفر جان باخته‌اند. این حادثه‌های تیراندازی قطعا دلخراش و ناراحت کننده هستند اما به نظر می ‌رسد که مسولان و سیاست مداران برای تبرئه کردن خود، باید تقصیرات را بر گردن چیز دیگری به غیر از صنعت بازی های ویدیویی بیندازند.

نظر شما در مورد حادثه تیراندازی اخیر در ال پاسو چیست؟ آیا خشونت موجود در برخی از بازی‌های ویدیویی، یکی از عوامل رخ دادن چنین حوادثی محسوب می‌شود؟

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از