وقتی سونی چوب حراج به دست می‌گیرد؛ قیمت پلی‌استیشن کلاسیک به 25 دلار رسید

خبر خوب برای علاقه مندان به کنسول تازه عرضه شده پلی‌استیشن کلاسیک (PS Classic)! به نظر می‌رسد که شرکت سونی، دست به دامن چوب حراج خود شده و قیمت این کنسول کوچک را به تنها 25 دلار رسانده است.

طبق عادت جدید شرکت‌های بزرگ، مانند شرکت نینتندو، شرکت سونی نیز در ماه دسامبر سال 2018 میلادی، کنسول وچک شده خود را منتشر کرد. این کنسول جدید که در واقع نسخه‌ای کوچک شده از کنسول خاطره انگیز و قدیمی پلی‌استیشن 1 است، می‌تواند برای بازی‌بازان قدیمی و پا به سن گذاشته، مانند یک جواهر باشد و البته افراد می‌توانند با تجربه بازی‌های خاطره انگیز دوران کودکی خود برروی این کنسول، به دوران قدیم بروند.

با این حال، کنسول پلی‌استیشن کلاسیک ضعف‌های بسیاری داشت و نتوانست آن طور که باید و شاید، موفق عمل کند. از ضعف‌های فنی و سخت افزاری بگیرید تا ضعف در انتخاب بازی‌ها برای این کنسول، همگی باعث شدند تا پلی‌استیشن کلاسیک به فروش خوبی دست پیدا نکند و به مانند یک شکست برای سونی تلقی شود. شرکت سونی کنسول PS Classic را در ابتدا با 20 بازی با قیمت 100 دلار راهی بازار کرد؛ قیمتی که نه خیلی بالا و نه خیلی پایین به نظر می‌آمد. با این حال، ضعف‌های متعدد این کنسول‌ باعث شد تا بسیاری از افراد از خیر خرید آن بگذرند و سونی را بلاتکلیف بگذارند.

شرکت سونی برای فروش رفتن کنسول کوچک شده و کلاسیک خود، مجبور شد تا مدتی قبل در همین فصل تابستان، قیمت پلی‌استیشن کلاسیک را به 30 دلار کاهش دهد. اما به نظر می‌رسد که این قیمت نیز برای مردم، جذابیت خاصی نداشته و حالا با خبر شده‌ایم که قیمت قعلی کنسول PS Classic، تنها 25 دلار است! قطعا سونی می‌توانست با سیاست‌های هوشمندانه‌تر و بهتری، وضعیت پلی‌استیشن کلاسیک را بهتر از وضعیت کنونی سازد اما چنین نشد. در طرف دیگر، شرکت سگا (Sega) نیز به دنبال نینتندو و سونی قصد دارد مدل کلاسیک و کوچک شده‌ای از کنسول سگا جنسیس (Sega Genesis) را عرضه کند و باید منتظر عملکرد آن کنسول کوچک شده‌ بمانیم.

برای کسانی که با کنسول پلی‌استیشن کلاسیک آشنایی خاصی ندارند باید توضیح دهیم که این کنسول دارای 20 بازی مانند  نسخه اولیه Metal Gear Solid و GTA است و همچنین وجود یک بازی نقش آفرینی کلاسیک و محبوب مانند Final Fantasy 7 برروی آن، بسیار خودنمایی می‌کند. این کنسول دارای یک کابل HDMI، دو کنترلر سیمدار است. قطعا پلی‌استیشن کلاسیک دارای مشکلات زیادی است که شاید بسیاری از آ‌ن‌ها به چشم مخاطبان عادی نیاید اما بدون شک قیمت فوق‌العاده 25 دلاری برای آن باعث می‌شود که حتی برای یک وسیله کلکسیونی و تزئینی هم که شده، این محصول را خریداری نمایید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها