وسیله جانبی جدیدی برای کنترلر پلی‌استیشن 4 معرفی شد

در یک معرفی و رونمایی غافلگیر کننده و غیر قابل انتظار، شرکت سونی یک وسیله جانبی متصل شوند یا یک اکسسوری جدید را برای کنترلر کنسول پلی‌استیشن 4 که با نام دوال شاک 4 نیز شناخته می‌شود، معرفی کرده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کالاسودا همراه باشید.

کنترلر دوال شاک 4 یکی از کنترلر های محبوب چند سال اخیر یا حداقل این نسل بود که بازی‌بازان بسیاری از تجربه بازی های ویدیوی با استفاده از آن، لذت بردند. با این که نسخه‌های غیر رسمی بسیاری برای دوال شاک 4 ساخته شد که شکل ظاهری و حتی کاربردهای آن را تا حدی حرفه‌ای تر می‌کرد و تغییر می‌داد، اما شاید هیچکس انتظار نداشت که در انتهای سال 2019 و در فاصله کمی که تا انتشار کنسول نسل جدید باقی مانده، شرکت سونی از یک وسیله جانبی جدید برای این کنترلر رونمایی کند.

وسیله جانبی جدیدی که سونی برای کنترلر کنسول پلی‌استیشن 4 معرفی کرده، دکمه پشتی یا Back Button Attachment نام دارد. این وسیله جانبی که در تاریخ 23 ماه ژانویه سال 2020 و با قیمت  29.99 دلار عرضه می‌شود، به پشتِ کنترلر متصل می‌شود و دو دکمه قابل برنامه ریزی را در اختیار بازی‌بازان قرار خواهند داد. این دو دکمه پشتی می‌توانند به 16 روش، برنامه ریزی شوند و از آن‌ها به عنوان R1 یا R2 یا کلید مثلث استفاده شود.

علاوه بر یک صفحه OLED، یک دکمه اختصاصی نیز در نظر گرفته شده تا بازی‌بازان و کاربران بتوانند با استفاده از آن، کلید‌ها و دکمه های خود را آن طور که می‌خواهند، شخصی سازی نمایند و دوباره از نو بچینند. بازی‌بازان می توانند سه پروفایل شخصی را برای خود درست کنند و کلید‌های مختلفی را در آن پروفایل ها، آن طور که می‌خواهند تنظیم نمایند. بد نیست اشاره کنیم که وسیله جانبی Back Button برای تمام نسخه‌های کنترلر دوال شاک 4 در دسترس خواهد بود و با همه آن‌ها سازگاری خواهد داشت.

این معرفی و رونمایی شرکت سونی، ما را بیش از هر چیزی به یاد نسل بعدی کنسول این شرکت انداخت. مشخص است که سونی با پلی‌استیشن 5 و کنترلر آن کنسول، برنامه های بسیاری در سر دارد و حالا می‌خواهد با این وسایل جانبی که برای کنترلر پلی‌استیشن 4 منتشر می‌کند، به نوعی بازی‌بازان را با نسل بعدی آشنا نماید. علاوه بر این، می‌توان گفت که سونی سرانجام می‌خواهد در طراحی کنسول و ایده‌ها، از شرکت مایکروسافت و کنسول ایکس‌باکس وان الهام بگیرد. مایکروسافت در نسل هشتم، دو سری کنترلر حرفه‌ای یا Elite را منتشر کرد که با تنظیمات و کلید‌های اضافی حرفه‌ای که داشتند. حال، سونی قصد دارد در انتهای نسل هشتم، تقریبا چنین کاری را به صورت رسمی با کنترلر پلی‌استیشن 4 انجام دهد.

نظر شما در مورد وسیله جانبی جدیدی که برای کنترلر کنسول پلی‌استیشن 4 معرفی شده چیست؟

منبع: گیمینگ بولت

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها