Surface Pro X یک تبلت خوش‌دست برای تعمیرکاران

0
120
Surface Pro X

مایکروسافت به‌تازگی در ارائه محصولات خود دست به نوآوری زده است؛ اما این نوآوری تنها درزمینهٔ سخت‌افزار و ویژگی‌های جدید نیست. این شرکت در یک حرکت کاربر پسندانه در Surface Pro X از سخت‌افزارهایی استفاده می‌کند که به‌راحتی تعمیر می‌شوند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از دِنکست‌وب، این شرکت در طراحی و تولید Surface Laptop 3 نیز، با ارائه ویژگی‌های مانند SSD قابل جداسازی و مؤلفه‌های دسترسی آسان‌تر، خدمات تعمیر آن را آسان‌تر کرده بود؛ درحالی‌که لپ‌تاپ سرفیس و لپ‌تاپ سرفیس 2 ازنظر تعمیر بسیار افتضاح بودند.

کارشناسان Surface Pro X را بعد از خراب کردن، به‌آسانی تعمیر کردند؛ که این امر نشان داد این لپ‌تاپ یکی از خوش‌دست‌ترین لپ‌تاپ‌ها برای تعمیرکاران است.

تعمیرکار به‌راحتی می‌تواند قسمت‌های مختلفی ازجمله SSD  درایور، صفحه‌نمایش و … به‌آسانی جدا گرده و تعمیر کند. البته در قسمت باتری این مسئله اندکی کم رنگ‌تر است.

در کل، این دستگاه دارای نمره 6 از 10 در جدول امتیاز تعمیرات iFixit است. به یاد داشته باشید “قابل تعمیرترین تبلت” یک قابلیت ساده نیست؛ بلکه یک تغییر خوب در صنعتی است که زیباشناسی و مینیمالیست را در اولویت بر کاربرپسند بودن و طول عمر دستگاه قرار می‌دهد.

بنابراین امیدواریم مایکروسافت و سایر شرکت‌ها در این راه قدم برداشته و آن را به یکی از اولویت‌های خود تبدیل کنند و با نوآوری‌های خود در این زمینه ارزش واقعی را به مصرف‌کننده برگردانند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از