Take a Break اینستاگرام برای دور کردن نوجوانان از محتوای مضر

اینستاگرام ویژگی‌های جدید استراحت کنید (Take a Break) و Nudge را به شبکه‌ی اجتماعی خود اضافه کرده است تا نوجوانان را از محتوای مضر دور کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از theverge، نیک کلگ، نایب رئیس امور جهانی فیس بوک، روز یکشنبه اعلام کرد که شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام ویژگی‌های جدیدی را برای دور نگه داشتن نوجوانان از محتوای مضر و تشویق آنها به “استراحت” اضافه خواهد کرد.

نیک کلگ این اظهارات را تقریباً یک هفته پس از افشاگری فرانسیس هاگن مدیر سابق تولیدات شرکت فیس بوک اعلام کرد که نشان می‌داد اینستاگرام می‌تواند بر سلامت روانی جوانان تأثیر منفی بگذارد.

وی در ادامه گفت:

“ما می‌خواهیم ویژگی‌هایی را معرفی کنیم که فکر می‌کنیم تفاوت قابل توجهی ایجاد می‌کند. نوجوانان ممکن است در پلتفرم ما بارها و بارها برخی محتواهای مضر را مشاهده کنند که برای آن‌ها مفید نیست. ما آنها را به دیدن مطالب دیگر هدایت می‌کنیم “.

وی افزود که علاوه بر ایجاد اختیارات برای والدین برای نظارت بر نوجوانان، این شرکت قصد دارد ویژگی با عنوان” استراحت کنید “را معرفی کند.

کلگ برای هر دو ویژگی زمان مشخصی تعیین نکرد.

سخنگوی فیس بوک گفت که این ویژگی‌ها در حال آزمایش نیستند، اما به زودی این اتفاق رخ خواهد داد”.

فیس بوک در پی گزارش‌های وال استریت ژورنال بر اساس اسناد داخلی که هاوگن در اختیار آن‌ها قرار داده است؛ مورد انتقاد شدید قرار گرفته است.

هاوگن، مدیر محصول سابق فیس بوک، سه شنبه در کنگره اثبات کرد که اینستاگرام می‌تواند سمی و مضر باشد، به ویژه برای دختران نوجوان.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها