بهترین نسخه در سری Halo تولد 15 سالگی‌ خود را جشن می‌گیرد

0
154

سری Halo آن قدر در میان بازی‌بازان، مخصوصا طرفداران کنسول های ایکس‌باکس شناخته شده و شاخص است که همه آن را به عنوان یکی از پایه های صنعت بازی های ویدیویی معرفی می‌کنند. بهترین نسخه از این سری یا فرانچایز، به تازگی به تولد 15 سالگی خود رسیده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کالاسودا همراه باشید.

همان طور که گفته شد، Halo نامی مقدس برای تمامی گیمرها محسوب می‌شود. نسخه اول این سری مشهور، توانست به بهترین شکل ممکن، سبک شوتر اول شخص را به کنسول های خانگی معرفی کند و تجربه‌ای را برای همه به ارمغان بیاورد که از آن پس، بازی های شوتر بی شماری با الهام و الگو گرفتن از آن ساخته شدند. با این که نسخه اول سری، استانداردهای فراوانی را تعریف کرد و به یک نماد تبدیل شد، اما بیشتر بازی‌بازان و طرفداران عقیده دارند که نسخه دوم، یعنی Halo 2، بهترین نسخه این سری محسوب می‌شود.

بازی Halo 2 تقریبا از تمام جهات، یک شاهکار محسوب می‌شد؛ گیم‌پلی فوق‌العاده و پیشرفت کرده آن نسبت به نسخه اول، بخش چند نفره انقلابی و بی نظیر، فناوری های فنی و بصری مختلف استفاده شده برای ساخت و اجرای آن روی کنسول ایکس‌باکس کلاسیک و همچنین داستان هیجان انگیز این بازی که باعث شده بود به یک خرید اجباری در آن نسل تبدیل شود و حتی تجربه Halo 2 با مجموعه The Master Chief Collection در دوره و زمانه کنونی می‌تواند لذت بخش و هیجان انگیز باشد. البته طرفداران همیشه از پایان بندی عجیب در داستان بازی Halo 2 دل خوشی ندارند.

بازی Halo 2 که به وسیله استودیوی بانجی (Bungie) ساخته شده بود، در تاریخ 9 نوامبر سال 2004 میلادی برای کنسول ایکس‌باکس کلاسیک (اولین ایکس‌باکس) عرضه شد و حالا پس از گذشت سال ها، تولد 15 سالگی خود را جشن می‌گیرد. این بازی در سال 2007 برای کنسول رایانه‌های شخصی نیز منتشر شد اما اگر می‌خواهید این عنوان را هم‌اکنون تجربه کنید، پیشنهاد ما تهیه مجموعه مسترچیف کالکشن است. از زمان عرضه بازی Halo 2، این عنوان در ایکس‌باکس لایو به عنوان محبوب ترین بازی شناخته می‌شد و این رکورد بعد ها توسط بازی Gears of War شکسته شد. Halo 2 تا سال انهای سال 2008، بیش از 8 میلیون نسخه به فروش رساند که شاید هم‌اکنون و با نگاه به پرفروش ترین بازی های امروزی، عدد بزرگی به نظر نرسد اما در آن زمان، برای خود یک رکورد محسوب می‌شد. همچنین این نکته را نیز در نظر بگیرید که ایکس‌باکس کلاسیک، به طور کلی کنسول پرفروشی نبود و با وجود کنسول محبوبی مانند پلی‌استیشن 2، نتوانست به موفقیت چشمگیری دست پیدا کند.

برای طرفداران این سری محبوب، بد نیست اشاره کنیم که Halo Infinite، نسخه جدید فرانچایز، قرار است به عنوان بازی زمان عرضه (لانچ) کنسول نسل بعدی مایکروسافت، یعنی ایکس‌باکس اسکارلت منتشر شود و قطعا توقع‌ ها از این عنوان به شدت بالا است.

نظر شما در مورد بازی Halo 2 چیست؟ تولد 15 سالگی این بازی تاثیر گذار و فوق‌العاده را با تجربه دوباره آن پس از سال‌ها، جشن می‌گیرید؟

منبع: Comicbook

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها